• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

AppInventor (a może Kotlin) - lista rozwijalnych kart

Object Storage Arubacloud
+1 głos
349 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2021 w Android, Swift, Symbian przez Barsztik Nowicjusz (130 p.)
Cześć!

Ostatnia moja styczność z programowaniem to był basic na 8bitowcach, potem namiastki w stylu języka skryptów w Macromedia Flash albo Gamemakerze więc pojęcie mam skrajnie znikome. Jednak ostatnio przypomniałem sobie, że miałem z tego sporo frajdy i pomyślałem że może coś spróbuję sobie napisać na androida.

By dążyć do jakiegoś celu wymyśliłem sobie aplikację, która na głównym ekranie będzie miała dwie zakładki "ulubione" i "wszystkie". W zakładce "wszystkie" będzie lista powiedzmy nazwisk aktorów i po prawej gwiazdka, po kliknięciu na nazwisko rozwinie się krótki opis aktora, natomiast po kliknięciu gwiazdki "karta" tego aktora będzie się dodawać do "ulubionych". Zakładka ulubione ma działać analogicznie do "wszsytkie", ale będą tam tylko te dodane, a zamiast gwiazdki "-" do wywalania z tej listy. By to wszystko miało sens aktorzy muszą być składowani w jakimś pliku tekstowym, a "ulubione" w jakiejś bazie danych.
I teraz pytania do Was:

Czy walczyć z tym w AppInventorze (dość łatwo tam ogarnąć odczyt z pliku *.csv i zapis do DB, a także przerzucanie z jednej listy do drugiej, ale nie wiem czy tworzenie listy rozwijalnych (opis pod nazwiskiem) elementów jest w ogóle możliwe)?
Czy może lepiej walczyć z Android studio i Kotlinem (tam idealnie stworzony do tego wydaje się RecyclerView, ale łapię się na tym, że robię z tutorialami "za rączkę" i niewiele rozumiem, a do tego dojdzie mi sql)?

Pamiętając, że chcę to zrobić głównie dla zabawy co doradzacie? Uprościć założenia i układać klocki w AppInventorze, czy przysiąść fałdów i ogarnąć kotlin+sql w podstawach? A może coś pośredniego, może jest jakieś inne środowisko dla początkujących?

Pozdrawiam
B.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,950 p.)

Jak projekt ma  być zrobiony szybko, łatwo i przyjemnie to Python + Kivy jest dobrym wyjściem. Jak znasz dobrze pythona, to szybko zrobisz appkę bo język kv do budowy UI jest prosty (a można go nawet pominąć). Kivy jest wreszcie używalne (od niedawna) i w połączeniu z KivyMD powstają naprawdę super appki, które w niczym nie odbiegają od tych zrobionych w Ionic Framework czy React Native, a mają nawet lepszą przenośność.

AppInventor to się nadaje tak jak WIX do robienia aplikacji internetowych :)

A jak chcesz się nauczyć mobile dev, myślisz bardziej przyszłościowo, to Kotlin i Swift albo Dart + Flutter.

 

komentarz 16 kwietnia 2021 przez Barsztik Nowicjusz (130 p.)
Cześć.

Dzięki za odpowiedź.
Appinventor odpuściłem, jeśli po paru godzinach użytkowania zauważałem ograniczenia tego systemu, to nie ma co na to tracić czasu.

Stwierdziłem, że zrobię po staremu... kupiłem książkę do Kotlina. Chociaż na pierwszy rzut oka mnie nie przekonuje to jedyna dla początkujących jaką znalazłem.  Poczytam i zobaczymy...
komentarz 16 kwietnia 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,950 p.)
Powodzenia!

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 159 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2020 w Android, Swift, Symbian przez FuzZe Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 681 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2020 w Android, Swift, Symbian przez Oskardes Użytkownik (600 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 252 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2018 w Android, Swift, Symbian przez KariK-02 Mądrala (6,030 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...