• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Który macbook wybrać? [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
304 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
edycja 15 kwietnia 2021 przez fipooo
Mam pytanie - którego macbooka wybrać? Macbook będzie służył do pracy - xcode, android studio, programy adobe, python/c++/java no i oczywiście studia.

Aktualnie mam macbooka pro 15" mid 2015 od jakichś 3 lat i ogólnie jestem zadowolony. Niestety jego czas powoli dobiega końca więc nadszedł czas na zmianę i dlatego pojawiło się to pytanie.

Najbardziej interesują mnie opinie na temat 13" z procesorami M1, jak aktualnie to wygląda? Czy nadal jest tak źle jak było 3/4 miesiące temu z większością programów? Czy do pracy głownie z android studio/xcode i programami od adobe lepiej wybrać 16" z i7?

Czy może poczekać na nowe macbooki? Ma się pojawić macbook pro 16" z M1 na pokładzie czy jakkolwiek będzie się nazywał procek od apple. 16" byłby dla mnie trochę lepszy bo nie zawsze można mieć podpiętego macbooka do większych monitorów.
Możliwe odpowiedzi:
Macbook Pro 13" M1 (3 głosów, 43%)
Macbook Pro 16" i7 (4 głosów, 57%)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2021 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Sam prywatnie od 9 miesięcy jestem szczęśliwym użytkownikiem MBP Pro 16 z i9 na pokładzie. Kolega 1.5 miesiąca temu kupił nowego MBP Air z M1. Wcześniej używałem MBP pro 13 z 2014 roku tzw A1502. Po pierwsze musisz zadać sobie pytanie czy potrzebujesz ekranu 16 calowego czyli ciut większego od swojego obecnego MBP. Jeśli tak to bierz śmiało 16. Jeśli zaś chcesz łatwo przenosić swój sprzęt, będziesz pracował na zewnętrznym monitorze to polecam 13.

Sam pracuje w takiej konfiguracji MBP Pro 16 oraz LG ergo 34 cale. Jest to jak najbardziej spoko, troszkę to wygląda jak zrobienie z MBP iMaca :)

Jeśli chodzi o te nowe procesory to kolega jest wielkim gadżeciarzem, był nie przychylny firmie z nadgryzionym jabłkiem jednak po zakupie nie bardzo zadowolony. Z tego co mówi wszystko działa perfekcyjnie. Chciał odpalić skype wyskoczyło mu ostrzeżenie ze to nie jest apka na M1, będzie uruchamiane przez rozetę2 dał akceptuj i mu to śmiga. Z tego co mówi w ogóle nie odczuwa czy jest to aplikacja odpalana przez rozetę czy natywna.

Jeśli chodzi o studia to musisz wiedzieć że na 100 procent znajdzie się jakiś przedmiot na, którym będziesz zmuszony korzystać z programu lub języka który będzie wymagał Windows'a. Ze swojej strony polecam pomyśleć o większym dysku tak aby nie było problemem postawienie Windows'a czy to w maszynie wirtualnej czy natywnie przez bootcampa.

Tutaj może być również mały zgrzyt, z tego co mi wiadomo Windows for ARM nie pozwala na uruchamianie zwykłych aplikacji dla procesorów Intela. Wybierając komputer z M1 jesteśmy właśnie skazani na tą wersję Windowsa.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,238 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez cysio99 Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 621 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Xszyfr Początkujący (390 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...