• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uruchamianie Debiana z płaszczyzny Linuxowej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
120 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez kondor115 Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Jestem tu nowy i zarazem początkujący jeśli chodzi o informatykę. Mam nietypowy problem. Otóż otrzymałem zadanie z wirtualną maszyną. Polega ono na tym, by uruchomić maszynę z systemem Linux, a następnie z maszyny linuxowej uruchomić system debian. Mam na komputerze wszystkie niezbędne pliki (system linux i debian), próbowałem zmieniać kolejność w pamięci maszyny, jednakże nie o to chodziło mojemu nauczycielowi. W związku z czym mam pytanie, czy są Państwo w stanie wyjaśnić/pomóc, jak zrobić to poprawnie?

Przygodę z wirtualną maszyną zacząłem kilka lekcji temu. Przyznam, że takie zadanie okazało się dla mnie skokiem na głęboką wodę

 

Z góry dziękuję za pomoc
komentarz 13 kwietnia 2021 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Um... niezbyt rozumiem pytanie.

Polega ono na tym, by uruchomić maszynę z systemem Linux, a następnie z maszyny linuxowej uruchomić system debian

Linux sam z siebie nie jest systemem. Debian jest systemem opartym na jądrze linuxa. Nie ma czegoś takiego że "z linuxa uruchamiam debiana".

Mam na komputerze wszystkie niezbędne pliki (system linux i debian),

To tak samo brzmi dziwnie. Jak masz instalator debiana to jest systemem linuxowym i tyle, nie potrzebujesz osobnych "plików linuxa".

Dosłownie pobierasz ISO instalatora debiana, odpalasz wirtualkę, instalujesz i tyle.

Chyba że jest cos jeszcze w tym zadaniu czego nam nie powiedziałeś.

komentarz 13 kwietnia 2021 przez kondor115 Nowicjusz (120 p.)
Problem w tym że ja sam nie rozumiem też tego zadania :P

 

Mam mieć pobrane dwa ISO - Debiana oraz Linuxa (dokładniej Ubuntu). Mam uruchomić maszynę z systemem Ubuntu (mając pobranego także Debiana) dokonać takiej konfiguracji, by za następnym uruchomieniem na maszynie linuksowej (ubuntowej) uruchomił się Debian. Jest to dość trudne zadanie, gdyż cała nasza grupa nie wykonała tego. Wydaje mi się, że celem tego zadania ma być przemieszczanie się swobodnie między Ubuntu a Debianem z poziom jednej maszyny, ale pewności nie mam.
komentarz 13 kwietnia 2021 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
OK, to też nie mam pojęcia co autor ma na myśli, sorry :(

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 337 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez hellowo Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez majdanek Użytkownik (600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 348 wizyt
pytanie zadane 26 października 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Tomasstom Użytkownik (650 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...