• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

iOS MVC i MVVM

Fiszki IT
Fiszki IT
0 głosów
75 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia w Android, Swift, Symbian przez theemperor Użytkownik (710 p.)
Siemka, czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć czym różni się MVC od MVVM? kiedyś jak uczyłem się php (krótki epizod w moim życiu XD ) to korzystałem z frameworka laravel jako totalny noob jeśli chodzi o pojęcie programowania jako takiego i wtedy ogarniałem co to Model View Controler ale w mobilkach z tego co widzę wygląda to trochę inaczej. KIedy jakiego paternu używać i jakie są kluczowe koncepcje? Dla początkującego adepta sztuki pisania kodu w swifcie na iOS co byście mi radzili?

Poczytałem trochę i internetach i wyczytałem między innymi na medium że dla świerzaka najlepszym będzie MVC, tylko pytanie jak to ogarnąć w samym projekcie i i jaką logikę do jakiego "folderu" wpakować?
komentarz 12 kwietnia przez Wiciorny Mędrzec (165,920 p.)
@theemperor,no tylko co ma do tego MVC i MVVM do programowania w IOS i switch? Nijak sie ma, to są wzorce ... architektury, możesz je stosować nawet nie podczas programowania, lub programując w każdym języku - strony, na urządzenia, aplikacje, generalnie :D nie łączyłbym pojęć z samym programowaniem swift i IOS.

Czy warto? zależy... to jest tylko narzędzie moze sie okazać że nikt nie bedzie tego potrzebował, a może odwrotnie i bedzie mega potrzebne, i to tak ze wszystkim -dlatego nie ma co trzymać się języka sztywno i technologi bo to są tylko narzędzia które się zmieniają

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia przez niezalogowany
komentarz 12 kwietnia przez theemperor Użytkownik (710 p.)
Dzięki, a czy macie jakieś linki do statystyk jak się mają oferty pracy ios developrów w polsce i innych krajach?
komentarz 12 kwietnia przez niezalogowany

Nie ma za co wink

Stats nie indecision

komentarz 12 kwietnia przez theemperor Użytkownik (710 p.)
Ok a czy w ogóle wg was opłaca się iść w tę stronę? czy za rok - półtora będę mógł znaleźć jakąś sensowną ofertę kiedy już nabiorę doświadczenia?
komentarz 12 kwietnia przez niezalogowany

Na takie pytania najlepiej udziela odpowiedzi życie i czas...

Na pewno opłaca się uczyć Tego jestem pewien ,a czy trafisz w 10 ??

Nie dowiesz się jeśli nie zaryzykujesz laugh

Poczytaj sobie o React Native ...

komentarz 13 kwietnia przez theemperor Użytkownik (710 p.)
Kiedyś czytałem o React Native ale kompletnie nie kumam javascriptu a reacta tym bardziej

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 47 wizyt
pytanie zadane 24 marca w JavaScript przez CSSoup Mądrala (6,030 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 83 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2020 w Algorytmy przez CSSoup Mądrala (6,030 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 41 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca w PHP przez CSSoup Mądrala (6,030 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny serwer Discord, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

84,720 zapytań

133,524 odpowiedzi

295,917 komentarzy

55,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...