• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z metodą - Java

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
317 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2021 w Java przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)

cześć mam problem z "włożeniem" funkcji do metody (mam nadzieję że nic nie pokręciłem) w założeniach aplikacji mam mieć konstruktor dla klasy obiektu typu Library ma być metoda o nazwie public void printListOfUsers() i teraz moje pytanie - jak nie ma tej metody to mi się wszystko kompiluje i gra ale jak ją dodaje to mi wywala że powinno coś być jeszcze w (), jak mam dodać tą metodę żeby wyświetlało mi wszystkich użytkowników? Nie moge sobie jakoś z tym poradzić, oglądam filmiki i czytam ale nadal nie potrafię tego zrobić - jak już może raz zobaczę to ogarnę resztę

package qa.agh.edu;

import java.util.ArrayList;


public class Library {




    public static void main(String[] args) {



        Student student0 = new Student("Jan", "Mickiewicz");//to sa obiekty (muszą być w User)
        Student student1 = new Student("Michał", "Pytla");
        Student student2 = new Student("Ania", "Kobyłka");
        Student student3 = new Student("Ola", "Piwko");
        Lecturer lecturer0 = new Lecturer("Jacek", "Wojciechowksi");
        Lecturer lecturer1 = new Lecturer("Anna", "Miła");


        ArrayList<String> allUsers = new ArrayList<String>();//wypisuje wszystkich
        allUsers.add(student0.name + " " + student0.lastName + " " + Status.status(false));
        allUsers.add(student1.name + " " + student1.lastName + " " + Status.status(false));
        allUsers.add(student2.name + " " + student2.lastName + " " + Status.status(false));
        allUsers.add(student3.name + " " + student3.lastName + " " + Status.status(false));
        allUsers.add(lecturer0.name + " " + lecturer0.lastName + " " + Status.status(true));
        allUsers.add(lecturer1.name + " " + lecturer1.lastName + " " + Status.status(true));


        ArrayList<Integer> cardNumber = new ArrayList<Integer>();

        for (int i = 0; i < allUsers.size(); i++) {
            cardNumber.add(i);

        }


            for (int j = 0; j < allUsers.size(); j++) { //to jest argument, trzeba dodać go do funkcji
                System.out.println(cardNumber.get(j) + " " + allUsers.get(j));

            }


            System.out.println("Wypisuje pojedyńczą osobe: " + student0.name + " " + student0.lastName);//wypisuje pojedyńczego użytkownika





    }
}




 

2
komentarz 12 kwietnia 2021 przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)

Mam wrażenie, że nie rozumiesz podstaw programowania obiektowego w Javie. 

Na podanym listingu nie widzę konstruktora dla klasy Library ani metody. 

 

Uproszczona wersja tej klasy może wyglądać np. w ten sposób:

public class Library{

// deklaracje zmiennych

private ArrayList<String> allUsers; 
private ArrayList<Student> students;
[...]

//konstruktor

public Liblary(// argumenty tutaj){

allUsers = argument1;
students = argument2; 
[...]
}

//funkcja drukująca wszystkich użytkowników
public void printAllUsers(){
//tutaj wyswietlanie użytkownikow

}




}

Potem w funkcji main tworzysz zmienną odpowiedniego typu i wywołujesz jej metody. 

 

komentarz 12 kwietnia 2021 przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
No niestety nie czaję tego za bardzo chociaż się staram jak mogę :/ nie jestem zbyt dobry z podstawiania (z matmy byłem na 2) i jak czegoś nie widzę jak w HTML to nie mogę sobie tego wyobrazić - wielkie dzięki za pomoc, pozamieniam to i zobaczę czy mi to wychodzi
komentarz 12 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
@amtrax, nie wiem co to sie odwaliło na tym AGH :D ze takich podstaw student nie wie .
komentarz 12 kwietnia 2021 przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
robię podyplomowe, rozumiem że dla ciebie to podstawy ale niestety nie dla mnie - nigdy nie studiowałem wcześniej nic związanego z informatyka
komentarz 12 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
"podyplomowe", to nie wiem z czego masz dyplom bo chyba nie z informatyki.
Ale to jest nawet nie jakaś wiedza tajemna to o co pytasz i temat zadania, to jest coś co masz na 1-szej stronie :D jak sobie w programowanie obiektowe wejdziesz to tak jakbys nie chciał 15 minut poświęcić na pracę i naukę
komentarz 12 kwietnia 2021 przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
no właśnie nie mam z informatyki, i nie ogarniam tego, czy masz coś do dodania? Bo nie wiem co właściwie chcesz? Pokazać że wiesz więcej? Czy może zły dzień w pracy i nie masz co robić z wolnym czasem?
1
komentarz 12 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Tak, przeglądnij sobie swoje pytania tu na forum "a było to jakiś czas temu" i odp. sobie na pytanie, po co się pchasz w coś co nie chcesz robic, bo rodzice każą, czy kasy brak? Serio z takim podejściem na obecnym rynku nie ma szans.

I nie  kontynuujmy dyskusji bo jest niepotrzebna i nic nie wniesie ja tylko rzuciłem luźną sugestie, że warto przemyśleć w co się pakujesz- albo pakujesz swój czas

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 208 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2015 w C i C++ przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 510 wizyt

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...