• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Potrzebuję pomocy ze zrozumieniem pracy dekodera

+1 głos
338 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez szybko2018 Nowicjusz (150 p.)

Witam. Potrzebuję pomocy ze zrozumieniem pracy dekodera. Wiem, że działa on odwrotnie do dekodera czyli zamienia kod dwójkowy na kod 1 z n. Podam przykład dekodera, który ma cztery wejścia A0, A1, A2, A3 I 9 wyjść oraz zadam kilka pytań:

  1. Co otrzymalibyśmy na wyjściu gdybyśmy mieli na wejściach 1 1 1 0?
  2. Czy na wejściach zawsze będzie sygnał aktywny czyli 0? Jeśli tak to dlaczego w koderze nie mamy 0 przy wejściach?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (283,300 p.)

ze zrozumieniem pracy dekodera ....  Wiem, że działa on odwrotnie do dekodera  ?

 Przeglądałeś TABLICE prawdy dla Kodera i dekodera? Tam masz wszystko wyjasnione wystarczy  1 fraza i wikipedia. 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekoder

Masz po prawej stronie -> schemat bramek logicznych, zapoznaj się czym są UKŁADY brałem logicznych na tej podstawie zbudujesz kazdy n- wejsciowy dekoder.  Dekoder z 2-bitowego kodu dwójkowego na kod 1 z 4 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 456 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,610 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez dark41 Użytkownik (760 p.)

93,741 zapytań

142,676 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...