• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodawanie repozytorium lubuntu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
212 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
cześć . jak już pisałem mam lubuntu (chyba najnowsze) i mam problem tego typu że jak ściągam program zdalnego pulpitu chrome  ( https://remotedesktop.google.com/access/ ) i włączam plik to otwiera się on w odkrywacz czy jakoś tak nie pamiętam całkowitej nazwy no takie "Microsoft store" tylko że na Lubuntu i jak klikam wgraj to prosi o hasło wpisuje i wszystko ok ale jak wpisze i zatwietrdze to na dole ekranu widzę napis chyba "nie można wgrać z nieznanego repozytorium" jak dobrze pamiętam czy jakoś tak czy wie ktoś jak to naprawić bo w necie są jakieś same repozytoria github czy na ubuntu ale to nie działa a jak znalazłem już takie które by było git to ktoś napisał że "tutaj wklejamy repozytorium" no ok ale jakie repozytorium i skont mam go wziąć proszę o jasną odpowiedź bo bardzo często nie rozumiem  i z góry dziękuję
komentarz 11 kwietnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Spróbuj zainstalować ten pakiet (.deb) z terminala wywołując sudo dpkg -i <nazwa-paczki>.deb

Jak się pojawią jakieś błędy, to je pokaż (wklej tekst, żadnych fotek).

P.S. i używaj znaków interpunkcyjnych

komentarz 11 kwietnia 2021 przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
oczywiście bez błędu się nie obeszło oto on : a i przy okazji poinformuje że przy prubie instalacji innego zdalnego pulpitu w tym przypadku od any desk wyszło o samo

błąd:

dpkg: problemy z zależnościami uniemożliwiają skonfigurowanie pakietu chrome-remote-desktop:
 chrome-remote-desktop zależy od xvfb; jednakże:
  Pakiet xvfb nie jest zainstalowany.
 chrome-remote-desktop zależy od xbase-clients; jednakże:
  Pakiet xbase-clients nie jest zainstalowany.
 chrome-remote-desktop zależy od python3-psutil; jednakże:
  Pakiet python3-psutil nie jest zainstalowany.

dpkg: błąd przetwarzania pakietu chrome-remote-desktop (--install):
 problemy z zależnościami - pozostawianie nieskonfigurowanego
Przetwarzanie wyzwalaczy pakietu systemd (246.6-1ubuntu1.3)...
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
 chrome-remote-desktop
komentarz 12 kwietnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Ręcznie zainstaluj brakujące pakiety i spróbuj jeszcze raz.
komentarz 12 kwietnia 2021 przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
ale jakie pakiety i jak xd? mówiłem już " proszę o jasną odpowiedź bo bardzo często nie rozumiem" edit: a czekaj jusz chyba wiem co mam zrobić
komentarz 12 kwietnia 2021 przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

@j23,ooooo dobra działa wszystko wielkie dzięki

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2021 w HTML i CSS przez FilOON Użytkownik (680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 110 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 19 września 2021 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...