• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Internet WiFi jest, ale w laptopie brak internetu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
533 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
zamknięte 11 lipca 2021 przez Krzysiek_34
Witam.

Wczoraj wieczorem przestał mi działać internet w laptopie DELL Vostro 15 3000. System to Windows 10 Pro. Na dole po prawej ekranu widnieje wyłączona ikonka od ustawień sieci i internetu.

Gdy wchodzę w menedżer urządzeń, to na liście:

Karty sieciowe ---> Qualcomm QCA9377 802.11ac Wireless Adapter (widnieje przy tym sterowniku znak ostrzegawczy z wykrzyknikiem i wygląda to na jakąś usterkę).

Teraz mam dylemat.

1. Czy mam aktualizować ten sterownik w menedżerze urządzeń ?

2. Czy mam na nowo zainstalować ten sterownik do sieci bezprzewodowej WiFi ?

3. Czy mam wykonać przywracanie systemu ?

Będę bardzo wdzięczny za skuteczną pomoc w celu prawidłowego działania tego sterownika do sieci bezprzewodowej WiFi.
komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2021 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
edycja 10 kwietnia 2021 przez Tpk
Jeżeli chodzi o ten laptop to wystarczy wyłączyć i włączyć to urządzenie (kartę wifi) i wszystko powinno chodzić. Jest to prawdopodobnie błąd z tym sterownikiem lub zbyt agresywnymi ustawieniami dell'a dotyczącymi kwestii zasilania. Przerabiałem to już w pracy (dokładnie taka sama seria laptop'a) - często gdy wychodzi z trybu uśpienia/wstrzymania tak się właśnie dzieje. Aktualizacje oczywiście możesz przeprowadzić choć raczej niewiele wniesie (mam Win Pro 20H2 + próbowałem przeskanować brakujące sterowniki poprzez Dell SupportAssistant).

W moim przypadku nie wiem czy problem nie pojawił się po włączeniu WOL ale mogę się mylić - czasami po prostu po paru godzinach i kilkunastu blokadach ekranu rozłącza wifi i po restarcie tej karty jest ok.
komentarz 10 kwietnia 2021 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Na wszelki wypadek wczoraj odłączyłem z sieci router i następnie go włączyłem po ok 10 minutach.

W takim razie jak wyłączyć i włączyć kartę WiFi, aby to zadziałało ?
1
komentarz 10 kwietnia 2021 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Z poziomu Menadżera urządzeń przy Qualcomm QCA9377 802.11ac Wireless Adapter PPM > Wyłącz/włącz urządzenie.
komentarz 10 kwietnia 2021 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Super, ten patent zadziałał.wink

Wielkie dzięki.

komentarz 10 kwietnia 2021 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
edycja 10 kwietnia 2021 przez VBService

Wciśnij  wink

i w oknie "uruchom" wpisz: control + Enter

 

lub

How to Create A Device Manager Shortcut on Desktop

komentarz 10 kwietnia 2021 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
OK, dzięki.

Dobrze jest zapoznać się z kolejnym skutecznym patentem.

Temat uważam za zamknięty.
1
komentarz 10 kwietnia 2021 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
PPM na Menu Start - Menadżer urządzeń - jeszcze szybsza opcja ;)
1
komentarz 10 kwietnia 2021 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
edycja 10 kwietnia 2021 przez VBService

Create Network Connections Shortcut in Windows 10

Polecenie do wpisania w skrót

explorer.exe shell:::{992CFFA0-F557-101A-88EC-00DD010CCC48}

Ikona dla skrótu

%SystemRoot%\system32\netshell.dll

 

 

w ostateczności można napisać skrypt w np.: vbscript, powershell, python, cmd itp., który wykryje problem z kartą i sam ją "zresetuje".  wink

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 667 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez wixonekk Nowicjusz (150 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 834 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2018 w Sieci komputerowe, internet przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...