• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java - mało popularny język programowania?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
333 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2021 w Java przez Hubert731 Obywatel (1,650 p.)
Witam, czy nie uważacie, iż java jest bardzo mało popularnym językiem? Mam spore problemu, w sprawdzaniu rozwiązań w tym języku, nawet na spoj, rozwiązania można oddawać w innych językach, ale nie w javie. Gdzie bym nie próbował zrobić zadanie, to nie mam ja go sprawdzić, nawet wszystkie zadania maturalne rozwiązywane są w pythonie i c++, a w javie nic nie mogę znaleźć.

Czy można to jakość obejść, tzn. czy istnieje jakiś konwerter języków?
komentarz 8 kwietnia 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Na spoj można oddwać w javie.
1
komentarz 8 kwietnia 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)

@Hubert Wajda, mam całkowicie odwrotne wrażenie. Java była bardzo popularna w ostatnich latach dlatego wiele książek odpisuje ogolne problemy właśnie w tym języku. Ofert pracy też jest bardzo dużo na ten język. Według mnie Java jest w TOP3/5 języków programowania.

komentarz 8 kwietnia 2021 przez Hubert731 Obywatel (1,650 p.)

@manjaro, o teraz właśnie spojrzałem na inne zadnaie i faktycznie można. To dlaczego nie można wrzucić tego w tym zadaniu https://pl.spoj.com/problems/FZI_STEF/

komentarz 8 kwietnia 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Możliwe że tak autor określił. Jednak 99% można w javie oddawać.
komentarz 8 kwietnia 2021 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
w sumie dziwne bo mozna w kotlinie i w grovy oddawac...

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Java jest popularna dosyć, ale jest to głównie język obiektowy i takie ma zastosowanie, dlatego pisanie zadań związanych ze strukturą czy algorytmiką, nie są celem tego języka stąd tak mało zadań w tym temacie i tutaj zdecydowanie nie stosuje się tego języka w takim celu
komentarz 8 kwietnia 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Całkowicie się zgadzam, poza tym java jest głupia tak samo jak C# ;)
komentarz 8 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
jestem programistą javy :D i uwielbiam jave, ale tak JAVA jest głupia w sensie, sama próbuje się ulepszyć, a nie do końca jej to wychodzi.

Podobne pytania

+2 głosów
12 odpowiedzi 1,041 wizyt
–1 głos
6 odpowiedzi 735 wizyt
+17 głosów
36 odpowiedzi 2,579 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2015 w Offtop przez niezalogowany

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...