• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Plik *.gzip "inny" po ponownym zapisie.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
147 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2021 w Inne języki przez MONIO303 Nowicjusz (120 p.)
aaa

Witam.

Chciałem otworzyć pliki w innym programie (PCB) . Mają to same rozszerzenie lecz nie otwierają się . Po otwarciu w 7zip mozna otworzyć jako .txt. Różnią sie jedynie wewnętrznym drobnym opisem a zawatrość danych jest ta sama. Mam tu problem może z sumą kontrolną CRC choć wątpię, Ten sam plik nawet jak otworzę i zapisze ponownie to niestety program juz go nie otworzy- zmienia się wartośc kompresji której nie moge dopasować bo i to próbowałem.. Jedyne co wiem o pliku to ma typ gzip , przesunięcie 24.

Rozmiar: 1 197
Rozmiar po spakowaniu: 766
Foldery: 0
Pliki: 1
CRC: B3A1C169
------------------------:
Ścieżka: C:\Users\ATMEGA\Desktop\PŁYTKI\z7\3\copper.rrb
Typ: gzip
Przesunięcie: 24
Rozmiar fizyczny: 766
Rozmiar nagłówków: 10
Strumienie: 1

Po otworzeniu i ponownym zapisaniu zmienia się na:
Rozmiar: 1 200

Rozmiar po spakowaniu: 632
Foldery: 0
Pliki: 1
CRC: 48C9D281
------------------------:
Ścieżka: C:\Users\ATMEGA\Desktop\PŁYTKI\z7\3\copper.rrb
Typ: gzip
Przesunięcie: 24
Rozmiar nagłówków: 10

Podpowiecie cosicek?

Uprzedzam, że jestem elektronikiem automatykiem i choć na co dzień używam różnego typu oprogramowań od 40 lat to jednak ścisłą informatykę sobie odpuściłem.

pliki: (chyba mogę bo moje)

https://www.szybkiplik.pl/r6rodK2thd

https://www.szybkiplik.pl/9FXzyuPPri

komentarz 7 kwietnia 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
nie za bardzo rozumiem pytanie, chodzi o to, że ma Pan pliki z dwóch różnych programów i chce Pan je uruchomić tak jakby na krzyż?
komentarz 7 kwietnia 2021 przez MONIO303 Nowicjusz (120 p.)
Coś w tym rodzaju.Chciałem otworzyć pliki nowszego programu w starszym. Mimo że mają to samo rozszerzenie nie otwiera go starszy program. Dostę0p do nich jest przez notatnik ale sa skompresowane zipem nieokreśloną wartością jakby.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2021 przez overcq Pasjonat (21,540 p.)

Tutaj są pliki po zdekompresowaniu programem 7z i skompresowaniu uniksowym gzip:

https://www.szybkiplik.pl/5mrpyuBB2t

https://www.szybkiplik.pl/zTPG8ih3MA

Rozmiar jest zbliżony do oryginalnych *.rbb. Tylko brak offsetu 24 bajtów, w którym znajduje się zawartość dla plików odpowiednio copper.rbb i plus.rbb:

00000000  c0 da 00 00 03 00 00 00  00 00 00 00 00 00 00 00  |................|
00000010  00 00 00 00 fe 02 00 00
00000000  c0 da 00 00 04 00 00 00  00 00 00 00 00 00 00 00  |................|
00000010  00 00 00 00 fe 02 00 00

Czyli różnią się tylko jednym bajtem.

Jeśli usunąć offset z początku pliku, to gzip potrafi rozpakować dany plik.

Tutaj są powyższe pliki po doklejeniu nagłówków odpowiednio do pliku:

https://www.szybkiplik.pl/X7eCX9t6Y2

https://www.szybkiplik.pl/WXGp8D4DUj

Czy te ostatnie pliki da się otworzyć w programie?

komentarz 7 kwietnia 2021 przez MONIO303 Nowicjusz (120 p.)
edycja 7 kwietnia 2021 przez MONIO303
Dzięki za zainteresowanie.

Niestety nie otwierają się te pliki podesłane.

Zauważyłem że może problem z wielkościa kompresji?

I sposobem kompresji.
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)

w takim razie chyba wiem co jest problemem, w pliku otwartym przez notatnik, jako pierwsza pojawia się linia:

Plik plus.rrb

ApplicationVersion=2.7.5443
...
FileVersion=3.0

Plik copper.rrb

ApplicationVersion=1.1.6
...
FileVersion=4.0
...
LicenseNumber=127

Większość programów podczas serializacji zapisuje taką daną aby wiedzieć jakiej struktury pliku lub wartości się spodziewać i nie pozwala załadować plików z nowszych wersji, nie wiem konkretnie w którą stronę ma być to konwersja,
ale rozpakowałbym pliki pozmieniał odpowiednio wartości na te z innego programu, spakował i spróbował uruchomić

komentarz 7 kwietnia 2021 przez MONIO303 Nowicjusz (120 p.)
To włąsnie chciałem podmienić ale wywala mi błąd nawet bez jakiejkolwiek zmiany a tylko po dekompresji i kompresji. I raczej tkwi problem bo firma tak skonstruowala program aby kompresował w jakiś swój sposób. Czyli Format-gzip, Stopień-Normal lub inny, Metoda-?, Rozmiar-32 KB?, Rozmiar słowa-8? Poza tym nie wiem gdzie ustawia się ASCI lub inne gady.
komentarz 7 kwietnia 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
ale to program wywala błąd podczas dekompresji czy 7zip
komentarz 7 kwietnia 2021 przez MONIO303 Nowicjusz (120 p.)
zip bez problemu kompresuje wedle życzeń jak powyżej napisałem. Lecz oprogramowanie docelowe nie chce otworzyć.wywalo błąd że za krótka nazwa..."is too short. Ether the files is an unknown format or is corrupted.Try again or use backup copy"
komentarz 7 kwietnia 2021 przez MONIO303 Nowicjusz (120 p.)
Kiedyś zaprojektowałęm dośc dużo płytek PCB do różnychukłądów eletronicznych i wtrawiałem ręcznie-drukarka laserowa, żelazko , chlorek żelaza. W międzyczasie przesiadąłem sie na nowszy program i w nim mam pełno projektów, lecz nowy program nie zapisuje już plików Gerber i Excell wymaganych w firmach wytwarzających płytki PCB. A straszy program posiada te funkcje zapisu. wiec chciałem otworzyć nowe projekty w starym programoe i niestety ...nerwa złapałem. Dlatego kombinuję bo za stary program dałem ok 10 lat temu 50 dolców  a nowy jest friko( lecz do bani). Chodzi o stary Copper Connection i nowy ExpressPCB ( kupił stary aby kase trzepac na swoich formatach.
komentarz 7 kwietnia 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)

@MONIO303,
Trochę posprawdzałem i na pewno to jest jakiś zmodyfikowany gzip. Tak jak jeden z użytkowników zauważył, dodany jest nagłówek
c0 da 00 00 04 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 , który nie wiadomo co oznacza, wydaje mi się, że jest to informacja dla programu uruchomienieowego, która wersja pliku jest używana, potem normalnie jest gzip, wydaje mi się, że należy dodać te wartości hex do pliku źródłowego i potem wyliczyć z całości sumę kontrolną, ale nie jestem pewnien

komentarz 8 kwietnia 2021 przez MONIO303 Nowicjusz (120 p.)
Witam op poranku.

Czy możesz raz jeszcze  zdekompresować programem 7z i skompresować uniksowym gzip:

https://www.szybkiplik.pl/uF685F234o

Jest to czysty plik programu w którym chciałem otwierać starsze pliki.  Bo tamte były nadpisane. zobaczymy czy kompresja jest prawidłowa a reszta jakoś pójdzie.
komentarz 8 kwietnia 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
To użytkownik wyżej kompresował gzipem

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,194 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...