• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zapytanie z burp suite do axios node.js

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
121 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2021 w JavaScript przez Utlamo Obywatel (1,540 p.)

Hej jak przepisać zapytanie z burp suite do kodu node.js axios? Lub mógłby ktoś mi podlinkować to co powinienem wiedzieć, aby tego dokonać?
Zapytanie w Burp Suite(RAW) wygąda tak:
 

POST /?action=PiracyScreen&function=capture&buildingLevel=1&view=pirateFortress&cityId=0&position=17&activeTab=tabBootyQuest&backgroundView=city&currentCityId=0&templateView=pirateFortress&actionRequest=12345&ajax=1 HTTP/1.1
Host: s47-pl.ikariam.gameforge.com
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:88.0) Gecko/20100101 Firefox/88.0
Accept: */*
Accept-Language: pl,en-US;q=0.7,en;q=0.3
Accept-Encoding: gzip, deflate
X-Requested-With: XMLHttpRequest
Origin: https://s47-pl.ikariam.gameforge.com
Connection: close
Referer: https://s47-pl.ikariam.gameforge.com/?view=city&oldBackgroundView=city&containerWidth=1103px&containerHeight=972px&worldviewWidth=1103px&worldviewHeight=926px&cityTop=-442px&cityLeft=-1692px&cityRight=&cityWorldviewScale=1
Cookie: __cfduid=01aaaaaaa; pc_idt=02bbbbbb; gf-token-production=03ccccc; PHPSESSID=9h95351D; ikariam_loginMode=0; ext_pgvwcount=-0.1; ikariam=0_12sfw
Content-Length: 0

Mój kod który wysyła zapytanie, ale nie otrzymuje tego co się podziewałem wygląda tak:
 

axios({
      method: 'post',
      url: sendUrl,
      data: {
        Host: `s47-pl.ikariam.gameforge.com`,
        Origin: `https://s47-pl.ikariam.gameforge.com`,
        Connection: `close`,
        Referer: `https://s47-pl.ikariam.gameforge.com/?view=city&oldBackgroundView=city&containerWidth=1858px&containerHeight=978px&worldviewWidth=1858px&worldviewHeight=932px&cityTop=-203px&cityLeft=-1471px&cityRight=&cityWorldviewScale=1`,
        Cookie: sweet
      }
    })
    .then((response) => {
          console.log(chalk.green("Zapytanie poprawne."));
        }, (error) => {
          console.log(chalk.red(error));
        });

gdy dam w data "User-Agent:" wywala mi błąd że - jest niespodziewanym znakiem.

komentarz 7 kwietnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Mój kod który wysyła zapytanie, ale nie otrzymuje tego co się podziewałem

A co się dzieje? Jaka jest odpowiedź?

gdy dam w data "User-Agent:" wywala mi błąd że - jest niespodziewanym znakiem.

W jaki sposób ustawiasz nagłówek User-Agent

komentarz 7 kwietnia 2021 przez Utlamo Obywatel (1,540 p.)

Odpowiedź od serwera niby jest prawidłowa, ale akcja na serwerze gry się nie wykonuje.
Moim zadaniem jest wykonanie akcji przycisku w grze przeglądarkowej.

Próbowałem obie wersje:

data:{
User-Agent: "innformacje"
}
Niespodziewany znak -
data:{
"User-Agent": "informacje"
}
Niespodziewany string

Chciałbym zawrzeć wszystkie informacje lub dowiedzieć się czym moje zapytanie się różni. To jest gra przeglądarkowa gdzie zmiany w interfejsie na ekranie następują po odświeżeniu strony(po kliknięciu na przycisk), więc wysłanie zapytania z identycznymi cookie i zmiennymi powinno załatwić sprawę.

komentarz 7 kwietnia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Odpowiedź od serwera niby jest prawidłowa, ale akcja na serwerze gry się nie wykonuje.

 Skoro tak, to sprawdź co się dzieje po stronie serwera (jeśli masz do niego dostęp). Może jakieś warunki nie są spełnione, dlatego określona logika nie wykonuje się.

Próbowałem obie wersje:

Klucz obiektu "User-Agent" zawiera znak "-" (co nie jest prawidłowo interpretowane), więc powinieneś zawrzeć go w cudzysłowiach. Poza tym, User-Agent to nagłówek HTTP, więc - w kontekście konfiguracji requesta Axios - powinieneś go umieścić w obiekcie headers a nie data → https://github.com/axios/axios#request-config

A więc:

headers: {
  "User-Agent": "custom user agent information"
}

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 190 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2020 w JavaScript przez mreo Użytkownik (790 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 557 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 366 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2021 w JavaScript przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...