• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technologie FrontEndowe dla początkującego programisty - pytanie

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
211 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2021 w C# przez tomasz12345 Użytkownik (750 p.)
Witam, mam z pozoru banalne pytanie dla innych jednak dla mnie jest to pewna niewiadoma...

Ogólnie zacząłem się uczyć programowania od javy, teraz c#.. Jednak mam pytania dotyczące technologii frontEendowych :

1. Skoro np. Angular służy do tworzenia frontEndu to jak można za jego pomocą zrobić całą aplikację bez technologii backEndowej ( widziałem tutoriale na yt które tworzą takie aplikacje)?

2. Da się zrobić aplikację webową uzywając tylko np. asp.net i JS (oczywiśćie z HTML i CSS) ? bez silnika templatek np. RazorPage?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2021 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
edycja 3 kwietnia 2021 przez maciej.tokarz

Backend możesz utworzyć posługując się JavaScript (lub TypeScript) wykorzystując u podstaw Node.js i Express. Da się zrobić w czystym JS aplikację, ale pytanie czy to ma sens, skoro są frameworki z których można skorzystać i uprościć sobie zadanie.

Edit:
Możesz utworzyć na przykład aplikację mobilną i podpiąć składanie danych w lokalnej bazie np. SQLite.

+2 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2021 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

ad. 1) Bo istnieje coś takiego jak BaaS (Backend as a Service). Popularnym wyborem jest np. Firebase. Można też emulować backend.

ad. 2) Jak najbardziej się da. Chociaż szybciej będzie użyć frameworków.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 197 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2020 w HTML i CSS przez sKodowany Obywatel (1,150 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 791 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...