• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki hosting do forum ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
563 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2021 w Sprawy forum przez Fatyga Nowicjusz (120 p.)
Witam,

od pewnego czasu podjąłem się wyzwania pt. "postawić własne forum". Puki co gromadzę wszelkie informacje, które mogą mi pomóc. Pytania na który nie mogłem znaleźć odpowiedzi brzmią:

1. Jaki hosting? (co powinien mieć hosting forum a co nie jest aż tak istotne)

2. Skąd wytrzasnąć domenę, żeby wyglądała - forum.XYZ.pl            a nie          XYZ.pl

3. Jak konkretnie zabrać się do tematu pt. "rejestracja na forum z potwierdzeniem maila" i "odzyskiwanie hasła".

4. Również chciałem poznać Waszą opinie nt. silnika mybb

Jeśli macie gdzieś jakieś, fajne, ogólne poradniki związane z tą tematyką to możecie podrzucić :)

Pozdro
komentarz 27 stycznia 2022 przez millla Nowicjusz (100 p.)
Decyzja o zmianie hostingu to nie było u mnie takie hop siup bo co doświadczyłam awarii to moje. I jeszcze 'support'. A raczej support-duch, który nigdy nie odpisuje etc etc etc. Ostatecznie (i troche po opiniach w necie) zdecydowałam się na Hashmagnet i jest super. Klienci też nie narzekają, że strona źle działa, przynajmniej nikt mi takich skarg nie zgłaszał a wcześniej, przy poprzednim hostingu trochę tego było. Jak się prowadzi sklep to ludzie lubią zgłaszać wszystko więc raczej wierze, że jest oki. Miałam z nimi rozmowę, chciałam zadać kilka pytań i bez problemu mi na wszystkie odpowiedzi. Zero pomrukiwania :) Dla mnie spoko

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 kwietnia 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

1. Jaki hosting? (co powinien mieć hosting forum a co nie jest aż tak istotne)

Każdy, który udostępni Ci wymagane parametry do utrzymania takiego forum. Parametry są zależne od tego co chcesz postawić, nie wiemy jak duże ma być to forum.

 

2. Skąd wytrzasnąć domenę, żeby wyglądała - forum.XYZ.pl            a nie          XYZ.pl

Domenę XYZ.pl wykupujesz na tym samym, lub innym hostingu (np. na ovh.pl). Dodanie przedrostka "forum." to tzw. subdomena, której stworzenie umożliwia większość hostingów.

 

3. Jak konkretnie zabrać się do tematu pt. "rejestracja na forum z potwierdzeniem maila" i "odzyskiwanie hasła".
 

Nie bardzo rozumiem pytanie. Jeśli nie umiesz tego zrobić to wpisujesz w google i się uczysz. Cały system rejestracji i logowania, w tym z odzyskiwaniem hasła i potwierdzaniem konta poprzez maila mają wbudowane niektóre frameworki, np. Laravel.

 

4. Również chciałem poznać Waszą opinie nt. silnika mybb

Korzystałem. Posiada bardzo szerokie community, które tworzy różnego rodzaju rozszerzenia, pomaga w rozwiązywaniu problemów etc. Osobiście nie jestem zwolennikiem korzystania z takich silników, dla mnie zawsze rozwiązania "autorskie" będą lepsze, dają większą swobodę.

 

Jeśli macie gdzieś jakieś, fajne, ogólne poradniki związane z tą tematyką to możecie podrzucić :)

Tylko poradniki na jaki temat? Nie zdradziłeś technologii w jakich planujesz to napisać, funkcjonalności jakie ma posiadać i ewentualnie do jakiej społeczności uderzasz.

komentarz 3 kwietnia 2021 przez Fatyga Nowicjusz (120 p.)
1. Forum ma mieć około 5 myśle max 10tys odwiedzających w skali miesiąca.

2. Dziękuję za odpowiedź, jesteś w stanie podać mi taki hosting ? :)

3. Pytam pod kątem silnika mybb, ponieważ moje umiejętności jakiegokolwiek pisania w języku komputerowym są na poziomie 0. Zamierzam bazować na funkcjach jakie umożliwia silnik mybb. Myślałem nad protokołem SMTP, bo wydaje mi się być najłatwiejszy biorąc pod uwagę usługi jakie są dostępne od różnych firm "mailowych" (jeśli nie to mnie popraw).

4. Dziękuję za odpowiedź, ja niestety nie posiadam takich umiejętności aby pisać coś autorsko :(

Poradniki na temat obsługi forum na silniku mybb (wygrywanie stylów, ogólna konfiguracja). Nie za bardzo wiem jakie ma znaczenie do jakiej społeczności będę uderzał ale odpowiadając na Twoje pytanie to do społeczności szeroko rozumianej jako "fitness".

Dziękuję za fatygę i odpowiedź na pytania :)
komentarz 3 kwietnia 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Osobiście chwalę sobie hosting titanaxe i ovh, szybka obsługa klienta i tanie serwery vps. Myślę, że na początku możesz zakupić niskie parametry serwera, a potem monitorować sytuację i ewentualnie zwiększać je jeśli zajdzie taka potrzeba. Dla forum dostępne SSD 15GB i 1024RAM na vps powinny wystarczyć na początek, zawsze na starcie nie ma dużego ruchu na stronie, więc nie ma co wykupywać od razu kosmicznej maszyny.

Możesz też wybrać zakup tylko hostingu usług www, a nie całego vps. Osobiście z tego rozwiązania nie korzystałem już od paru lat, więc nie będę się wypowiadał, ale taką opcje też bierz pod uwagę i poczytaj o niej.  Jest prościej w konfiguracji, ale ma trochę mniej opcji.

Co do poradników mybb to powinna wystarczyć Ci dokumentacja mybb https://docs.mybb.com/
komentarz 3 kwietnia 2021 przez Fatyga Nowicjusz (120 p.)
Bardzo dziękuję za pomoc :)
komentarz 27 stycznia 2022 przez nojszewski Początkujący (290 p.)
edycja 27 stycznia 2022 przez nojszewski

@CubeStorm, z domeną to tak jak kolega napisał, hosting ja odobiście polecam albo VPS mikr.us (jak chcesz to dam Ci refa to dostaniesz darmowy miesiac dodatkowo) a ze współdzielonych to dhosting.pl

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,197 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 673 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 1,535 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2015 w Offtop przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...