• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z doborem obudowy pod dysk wewnętrzny SSD jako zewnętrzny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
470 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez ninjapolski2 Początkujący (280 p.)
Witam, za bardzo się nie znam i mój dysk wewnętrzny, który zamówiłem ma interfejs M.2 PCIe NVMe 3.0 x4. Dokładne jego dane:
https://www.x-kom.pl/p/573847-dysk-ssd-pny-500gb-m2-pcie-nvme-cs2130.html?gclid=CjwKCAjwpKCDBhBPEiwAFgBzj9U9VdFira4yMuWYPD-WMOB3seyh53Bf6D3xQ68IWuII9bfln0u3nBoCMtoQAvD_BwE
https://www.pny.eu/pl/consumer/explore-all-products/solid-state-drives/1336-cs2130-m-2-nvme-solid-state-drive---1tb

Obecnie już nie wiem, jaka obudowa jest odpowiednia... Jaka jest różnica między M.2 PCIe, a M.2 NVMe ? W tym przypadku jaka obudowa jest prawidłowa? Z którym interfejsem? Zamówiłem do niego obudowę M.2 SATA, lecz zauważyłem już za późno i trafi na zwrot, bo nie działa z tym dyskiem (dioda się świeci, lecz dysk nie jest nigdzie wykrywany - w menedżerze urządzeń, zarządzaniu komputerem, w tych dyskach, w utwórz lub zmień partycję czy jakoś tak, no nigdzie). Czy poradzilibyście, jaki interfejs? I przykładową obudowę? najlepiej z avans.pl lub z allegro avans__pl lub x-kom ewentualnie. Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc, byłbym bardzo wdzięczny!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2021 przez Stami Gaduła (3,790 p.)

W tym przypadku PCIe i NVMe to praktycznie synonimy (uproszczenie). Twój dysk jest NVMe, więc sprawdzą się wszystkie obudowy NVMe np: https://www.x-kom.pl/p/499604-obudowa-dysku-icy-box-obudowa-do-dysku-m2-nvme-usb-c-m-key.html

Jeżeli kupujesz w x-komie to zawsze możesz się ich na czacie dopytać czy dany produkt będzie kompatybilny.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 222 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Pbaryo Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 99 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez mikimisiek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 54 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia w Sprzęt komputerowy przez Bulik Nowicjusz (120 p.)

92,540 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...