• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zainstalować NASM na subsystemie linux w Windows 10.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
309 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)

Witam, chciałbym sobie zainstalować NASM'a na subsystemie ubuntu postawionym na windowsie 10, ale wyskakuje mi taki bład jak poniżej. Co mam robić, żeby mi wszystko działało?

komentarz 2 kwietnia 2021 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
Wykonałeś komendę apt update? Tak się czasami może zdarzyć jeżeli tego nie zrobisz
komentarz 3 kwietnia 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)

@antos,  z tego co wiem asm musi mieć dostęp do sprzętu, tak wiec musi być instalowany natywnie a nie w wirtualnej maszynie.

komentarz 3 kwietnia 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@pvalue, źle wiesz.

@antos, sprawdź, czy nasm w ogóle jest w repozytorium (apt search nasm). Bardzo możliwe, że go tam po prostu nie ma.

komentarz 3 kwietnia 2021 przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)

@Scheduler, właśnie wykonałem komendę, o której piszesz i teraz wszystko działa. Dzięki wszystkim za pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
ja to jestem jednak oldschool. Zrobiłem mały reasercz i faktycznie powinno działać na VM czy nawet dokerze

https://docplayer.pl/27155275-Programowanie-systemow-wbudowanych-gnu-toolchain-i-kompilacja-skrosna-gnu-toolchain-cross-compilation-ksem-weti-pg.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 499 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 277 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,296 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez adambdx7 Początkujący (280 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...