• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak stworzyć serwer na komputerze z współdzielonym adresem ip? (proxy, VPN)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
668 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Stami Gaduła (3,790 p.)
edycja 1 kwietnia 2021 przez Stami
Hej!

Chciałbym postawić serwer - w tym przypadku minecraft, ale wydaje mi się że nie ma to większego znaczenia. Problem polega na tym, że mam współdzielony adres ip. Jeżeli dobrze rozumiem jak one działają to nikt z zewnątrz nie może rozpocząć komunikacji z moim komputerem, ale jeżeli ja ją rozpocznę to wszystko będzie działać.
Wobec tego, chciałbym stworzyć serwer proxy z którym mój komputer w sieci z współdzielonym adresem zaczynałby komunikacje. Klienci łączą się do serwera proxy, który wszystkie dane przekazuje do właściwego serwera i na odwrót.

Tylko jak to zrobić? Jak do tego podejść? Czy w ogóle moje założenia się zgadzają i trzymają kupy?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)
komentarz 2 kwietnia 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

Jeśli twój serwer(program) wykorzystuje konkretny port/porty TCP to najprościej przekierować te porty na swój komputer poprzez ssh (jeśli ten publiczny komputer chodzi na Linuxie).

ssh -R*:port:localhost:port user@vps

Wymaga to odpowiedniego skonfigurowania sshd na vps. Oczywiście działa tylko gdy jesteś podłączony.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 31 marca 2021 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
wybrane 1 kwietnia 2021 przez Stami
 
Najlepsza
Niby możesz zrobić sobie coś w stylu VPN'a na jakiś publiczny adres i wszystkie pakiety wysłane na ten publiczny adres zostaną przekazane do twojego komputera. To będzie działać. Jak chcesz sprawdzić to możesz sobie za darmo odpalić VPSa na GCP, bo cloud.google.com/free daje jedną maszynę f1-micro za darmo. Następnie zainstalujesz sobie openvpna tym skryptem. https://github.com/angristan/openvpn-install Przekierujesz porty, połączysz się komputerem i gotowe.

Tylko czy warto? Wątpię. Ping będziesz miał duży bo wszystko będzie leciało przez US. Poza tym musisz mieć włączony komputer, co kosztuje prąd no i zużywa ci zasoby domowe. Inni gracze się mogą grać gdy ty nie masz komputera włączonego.

Lepszym moim zdaniem rozwiązaniem będzie kupno VPS'a i skonfigurowanie na nim serwera Minecraft. Większość kupowanych VPS'ów ma zewnętrzne adresy IP, więc można się do nich zawsze połączyć + nie trzeba mieć włączonego komputera i gracze i tak mogą grać.
komentarz 1 kwietnia 2021 przez Stami Gaduła (3,790 p.)
Projekt jest bardziej eksperymentem niż praktycznym działaniem. Serwera nie zamierzam trzymać 24/7 tylko okazjonalnie. Jeżeli ping rzeczywiście będzie zbyt duży to zrezygnuje, ale chciałbym najpierw dopiąć to do końca

Tak więc udało mi się zainstalować openvpna i się do niego podłączyć - przeglądanie internetu działa, a IP mam mojego vpna. Nie wiem tylko jak przekierować porty . Na  domowym ruterze mam ustawione 25565 -> 25565/Mój Komputer (domyślny port serwerów minecraft). To rozwiązanie nie pomogło, więc spróbowałem przekierować porty na serwerze z openvpnem za pomocą iptables wszystkie 25565 na 25565 (nie wiem czy słusznie) i to też nie pomogło.

Jak te porty przekierować, żeby wszystko mogło działać?
1
komentarz 1 kwietnia 2021 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)

Konfiguracja twojego routera nie ma nic do rzeczy jeżeli korzystasz z VPN. Jeżeli połączyłeś się z VPNem i masz inny adres IP to wystarczą dwie komendy iptables. Pierwsza to włączenie maskarady, czyli swego rodzaju przekierowania. Druga to przekierowanie odpowiedniego portu. Wykonaj te komendy na twoim VPSie

iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 25565 -j DNAT --to-destination 10.8.0.2:25565
iptables -t nat -A POSTROUTING -j MASQUERADE

Gdzie 10.8.0.2 to twój adres lokalny na interfejsie tunelowanym. Upewnij się, że twoja zapora na komputerze jest wyłączona (lub z odpowiednimi wyjątkami). U mnie to działa, ale nie wiem co wcześniej wpisywałeś i czy to nie pokłóci się z moją sugerowaną konfiguracją. Jak coś to pamiętaj że możesz wszystko zresetować do ustawień fabrycznych i próbować ponownie.

komentarz 1 kwietnia 2021 przez Stami Gaduła (3,790 p.)
Wielkie Dzięki! Wszytko działa.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 539 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez kacperc317 Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 496 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 482 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...