• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Django - Co to jest ?

Fiszki IT
Fiszki IT
0 głosów
170 wizyt
pytanie zadane 29 marca w Python przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
Witam, uczę się pythona i często trafiam na wzmianki o "Django", dowiedziałem się że ma to związek z programowaniem webowym, uprzedzając wiadomości .. tak skorzystałem z googla ale nie za bardzo nadal rozumiem czym to Django jest, czy mógłby ktoś w prosty i zrozumiały sposób wytłumaczyć co to  i jak zacząć tego używać? Albo ewentualnie wysłać link do jakiegoś filmu ^^
1
komentarz 29 marca przez reaktywny Nałogowiec (25,440 p.)
Jeszcze warto dodać, że oprócz DJ-a dosć popularne są Pyramid i Masonite (spotkasz się też z Tornado, Grok, TurboGears) oraz microframeworki (Flask, CherryPy, Bottle i inne) oraz są co najmniej dwa tuziny frameworków REST API dla Pythona.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 marca przez niezalogowany
wybrane 29 marca przez janzw4

Najlepsza

DJANGO - to framework do tworzenia aplikacji webowych w Pythonie .

Ja zaczynałem od tego Tutotiala

https://www.youtube.com/watch?v=UmljXZIypDc&list=PL-osiE80TeTtoQCKZ03TU5fNfx2UY6U4p

Tutaj masz coś nowszego ..wink

https://www.youtube.com/watch?v=JT80XhYJdBw

https://www.youtube.com/watch?v=sm1mokevMWk

Powodzenia i miłej zabawy laughyes

komentarz 29 marca przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
Ok dzięki już wszystko rozumiem :)
komentarz 29 marca przez Wiciorny Mędrzec (166,950 p.)

@niezalogowany,I zajebisty film. 

+3 głosów
odpowiedź 29 marca przez Jakub 0 Pasjonat (20,050 p.)

Żeby zrozumieć czym jest Django, musisz najpierw zrozumieć czym jest framework, a żeby zrozumieć czym jest framework musisz zrozumieć czym jest biblioteka.

-> Biblioteka to zbiór funkcjonalności służących programiście do określonego celu.

-> Framework tłumaczymy na polski jako szkielet. Jest to rozbudowane środowisko ułatwiające tworzenie aplikacji. W przeciwieństwie do bibliotek, framework poza określonymi funkcjonalnościami, często zapewnia też programiście odpowiednią strukturę do pracy.  Framework jest zbudowany na podstawie mniejszych bibliotek.

Django to framework webowy. Służy on do tworzenia aplikacji internetowych (serwerowych) w python w prosty sposób.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 112 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia w Python przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 272 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2020 w Python przez Bakkit Mądrala (6,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 42 wizyt
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

84,762 zapytań

133,562 odpowiedzi

296,000 komentarzy

56,018 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...