• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python - Najlepsze aktualne książki języka w 2021

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
6,864 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2021 w Python przez niezalogowany

Witam,

Chciałem się zorientować jakie książki są najlepsze do nauki Pythona 3 w 2021

Zależy mi na tym, aby była przejrzysta, z przykładami oraz używała aktualnych bibliotek. I nie owijała w bawełnę. 

Chcę nauczyć się pythona od wprowadzenia do poziomu zaawansowanego. Mam nadzieję, że znajdą się książki, które mi w tym pomogą :)

 

 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Zależy mi na tym, aby była przejrzysta, z przykładami oraz używała aktualnych bibliotek

To raczej nie książka, bo te dobre do  samego Pythona - są oaprte wiesz i pisane trochę temu toteż nie zawierają aktualności, cieżko nad nimi nadążyć, też zależy do czego chcesz zastosować pythona, bo tak ogólnie zestaw bibliotek/książek nieco się różni: 
Czy pythona do AI/BIG - DATA / TEORI Obliczeń to nie to samo co np. Python do  aplikacji/web-konententu etc. 

Mimo wszystko moim zdaniem ten język jest tak powszechny teraz i przyjemny, że jest TOTALNY ogrom treści w internecie 

komentarz 30 marca 2021 przez niezalogowany
Oczywiście zdaje sobie sprawę z pojemności internetu, lecz potrzebuję książki, aby wszystko mieć w jednym miejscu i móc sobie zaznaczać ważne fragmenty.
Jak na razie zamierzam się nauczyć podstaw pythona z składnią i innymi ważnymi elementami. Potem przez jego wielofunkcyjność będę go używał do wielu rzeczy i eksperymentował
+1 głos
odpowiedź 29 marca 2021 przez niezalogowany

1) "Python. Instrukcje dla programisty. Wydanie II" Eric Matthes - Bardzo Ciekawa książka z wieloma przykładami i kilkoma projektami do zrealizowania .Niestety posiada sporo błędów :/ (jeśli będziesz chciał to mam je opracowane:) :D

2) "Python Szybko i Prosto" Naomi Ceder - Moim zdaniem naprawdę warto ją mieć wiele przykładów, dużo pożytecznego  kodu.

3) "Python Na Poważnie" Julien Danjou - dobra aczkolwiek króciutka, ale można sporo z niej wynieść..

4) "Efektywny Python" Brett Saltkin  - polecana przez wielu programistów, na razie  czeka na moja recenzje na półce.

5) "Python. Wprowadzenie." Wydanie V Mark Lutz Polecana przez wielu programistów bestseller. Uważam że warto ją po prostu mieć.

6) "Zaawansowany Python. Jasne, zwięzłe i efektywne programowanie" Luciano Ramalho Bardzo Polecana posiadam ale nie przeczytałem ..jeszcze ...:) Ale to jak już zbliżysz się do pro ....

Zwracaj uwagę na wydania.

Tutaj masz mały gift wink

https://automatetheboringstuff.com/

Powodzenia i Miłej Nauki yes

komentarz 29 marca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Dobra lista, ze wszystkim się zgadzam, ale dołożyłbym jeszcze "klasyka" - M. Lutza.
1
komentarz 29 marca 2021 przez niezalogowany
nr5..
komentarz 29 marca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Przeoczyłem :) :)
0 głosów
odpowiedź 29 marca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
edycja 29 marca 2021 przez reaktywny
Angielskojęzyczne czy tłumaczone na nasz język? Bo wybór angielskojęzycznych jest wielokrotnie większy.

Ja bym zaczął od (polskojęzycznych):

https://helion.pl/ksiazki/python-wprowadzenie-wydanie-v-mark-lutz,pytho5.htm#format/d
Python. Wprowadzenie. Wydanie V. Książka, ebook. Mark Lutz. Księgarnia informatyczna Helion.pl

https://helion.pl/ksiazki/python-instrukcje-dla-programisty-wydanie-ii-eric-matthes,blkpy2.htm#format/d
Python. Instrukcje dla programisty. Wydanie II. Książka, ebook. Eric Matthes. Księgarnia informatyczna Helion.pl

https://helion.pl/ksiazki/python-nowoczesne-programowanie-w-prostych-krokach-wydanie-ii-bill-lubanovic,pythno.htm#format/d
Python. Nowoczesne programowanie w prostych krokach. Wydanie II. Książka, ebook. Bill Lubanovic. Księgarnia informatyczna Helion.pl

a na końcu tą:
https://helion.pl/ksiazki/efektywny-python-90-sposobow-na-lepszy-kod-wydanie-ii-brett-slatkin,efpyt2.htm#format/d
Efektywny Python. 90 sposobów na lepszy kod. Wydanie II. Książka, ebook. Brett Slatkin. Księgarnia informatyczna Helion.pl

 

Nauczenie Pythona pójdzie w miarę szybko, więcej czasu zabierze nauka frameworków, bibliotek webowych (Django, Masonite, Flask, Pyramid, itp.) czy AI (TF, PyTorch, Sci-kit itp.) czy innych, w zależności co chcesz robić w pythonie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,177 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 407 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2018 w Python przez Peter_Krze Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 8,633 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...