• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Ocena Strony www

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
321 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2021 w HTML i CSS przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
zamknięte 30 marca 2021 przez janzw4

Witam, prosiłbym o ocenę strony www którą zrobiłem, najlepiej w skali od 1 do 10 oraz o wypisanie co zrobiłem źle i jakbym mógł to poprawić :) Narazie strona jest w fazie beta i właśnie dlatego proszę o ocenę abym wiedział czy idę w dobrym kierunku :) 

STRONA : http://janzwolinski.pl

jakby ktoś chciał zobaczyć czy działa logowanie to tu jest login i hasło

login : adam
hasło: qwerty


PS: Wiem że responsywność strony jest wymagana w dzisiejszych czasach ale komunikat jest tymczasowy gdyż tak jak pisałem, jest to faza beta i też chcę się skupić bardziej na robieniu samej strony niż bawieniu się w robienie responsywności + podczas oceny od 1 do 10 prosiłbym o ocenienie tego co jest a nie tego co mogło by być gdyż strona jest bardzo mała i nie ma tutaj takich podstaw jak np. wylogowywanie się + Wiem że strona ma mało treści ale jest ich wystarczająco aby wydać ocenę.

komentarz zamknięcia: Wznowienie prac nad stroną
1
komentarz 28 marca 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Wybacz, ale co można ocenić na tej stronie, skoro nic tam praktycznie nie ma - chyba, że coś przeoczyłem? Nawet po zalogowaniu się, na podstronie "twoje konto" jest tylko krótkie info, że jest się zalogowanym wraz z nazwą użytkownika i nic poza tym. Na każdej podstronie jest info, że jest ona w budowie.

Moim zdaniem oddawanie do oceny strony w takim stanie jest bez sensu i marnuje to tylko czas osób, które chciałyby ją ocenić.
komentarz 28 marca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
Treści jest mało ale bardziej chodziło mi o ocenę np. designe'u czy jest przyjemny dla oka czy ogólnie przyjemnie się korzysta, czy np. efekt transition jest dobrze zrobiony, moim zdaniem z tego co jest da się wystawić ocenę, będzie ona w większości oparta na tym co zrobiłem w css'sie bo php'a jest tutaj mało ale ocenę jak najbardziej moim zdaniem da się wystawić + nwm co to za marnowanie czasu skoro zobaczenie całej strony nie zajmie dłużej niż 2 minuty a to czy ktoś chce wystawić opinię czy nie to jego indywidualna sprawa i jak chce to już on sam decyduje się na "marnowanie czasu"
komentarz 28 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
:D designem nazywasz ustawienie podstawowego szablonu html z kolorami i dodaniem zdjecia?
komentarz 28 marca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
Jakby nie rozumiem pytania, każda strona ma swój design im prostszy tym często lepiej, w przypadku mojej strony nie jest ciężko zrobić tego co ja zrobiłem, ciężkie jest wymyślenie w głowie ładnie wyglądającej strony a potem przełożenie tego tak jak sobie wyobraziłeś na stronę, dla wielu osób wymyślanie wyglądu stron jest banalnie proste ale dla mnie akurat było to ciężkie i właśnie po to napisałem ten post, aby zyskać opinię od innych osób na temat wyglądu tej strony i ogólnie jej działania.
komentarz 28 marca 2021 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)

@janzw4,

Dostęp do tej strony jest możliwy tylko z przeglądarki z włączoną obsługą JavaScript i casteczek

Jaki to ma sens? 

1
komentarz 28 marca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
Nie ja to pisałem, nie miałem też za bardzo jak tego wykryć a jest to automatycznie pojawiająca się wiadomość którą ustalił zapewne mój hosting, w przyszłości raczej postaram się to usunąć (o ile mój hosting na to pozwala)
1
komentarz 28 marca 2021 przez VBService Ekspert (251,210 p.)

@janzw4,

dobrze jakbyś użył tu placeholder zamiast value

<input type="text" name="login" class="logtekst" value="Login">

na

<input type="text" name="login" class="logtekst" placeholder="Login">

 

komentarz 28 marca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
Dzięki :)
komentarz 29 marca 2021 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

@janzw4, strona nic nie robi, jeśli chcesz jakąś ocenę, to może fajnie było, by pokazać źródło, albo cokolwiek co można ocenić :P

poza tym

znacznik font jest przestarzały i nie należy go używać, stylowanie strony należy robić w css :P

 

komentarz 29 marca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

@janzw4, Design 1/10

Wersja mobilna 0/10

Funkcje 1/10

komentarz 29 marca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

Jak mógłbym poprawić design aby wyglądał lepiej ? :)

 podczas oceny od 1 do 10 prosiłbym o ocenienie tego co jest a nie tego co mogło by być 

Napisałem że responsywności nie ma więc nie wiem po co wzmianka o wersji mobilnej skoro prosiłem o ocenianie tego co jest a nie tego co mogło by być

A co od funkcji to chodzi o to że jest ich mało czy że są źle/słabo zrobione ? :)

komentarz 29 marca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

@Tnifey, Z dostępnych treści da radę moim przynajmniej zdaniem wystawić ocenę np. wyglądu strony czy ogólnie jej działania typu np. animacje.

znacznik font jest przestarzały i nie należy go używać, stylowanie strony należy robić w css :P

Dzięki :)

komentarz 29 marca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

@janzw4, A co od funkcji to chodzi o to że jest ich mało czy że są źle/słabo zrobione ? :)

że ich nie ma :) Przecież jest tylko formularz do logowania. Do zrobienia w 5 minut...

Skoro nie ma wersji mobilnej to znaczy, że źle zacząłeś. Poczytaj o Mobile First. Zaczynając od Mobile First można uniknąć masy problemów w przyszłości.

Co do wyglądu to podstawą powinnia być dobra identyfikacja wizualna. Skoro takiej nie ma to najlepiej wybrać chociaż paletę kolorów. Która powinna zawierać maksymalne trzy kolory główne w proporcji 70-20-10. Warto zastosować też jakąś siatkę.

Tak czy inaczej projekcik w początkowej fazie. Wręcz jak jakiś wireframing :)

komentarz 29 marca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

że ich nie ma :) Przecież jest tylko formularz do logowania. Do zrobienia w 5 minut...

 nie dla każdego jest to takie proste :) i tak jak pisałem 

 prosiłbym o ocenienie tego co jest a nie tego co mogło by być

Skoro nie ma wersji mobilnej to znaczy, że źle zacząłeś. Poczytaj o Mobile First. Zaczynając od Mobile First można uniknąć masy problemów w przyszłości. 

Narazie chcę się bardziej skupić na samym robieniu strony i uczeniu się tego wszystkiego niż bawieniu się w urządzenia mobilne 

Co do wyglądu to podstawą powinnia być dobra identyfikacja wizualna. Skoro takiej nie ma to najlepiej wybrać chociaż paletę kolorów. Która powinna zawierać maksymalne trzy kolory główne w proporcji 70-20-10. Warto zastosować też jakąś siatkę.

Strona posiada 3 główne kolory : fioletowy, biały oraz czarny, tak więc jakąś tam identyfikację i styl ma

Ale ogólnie dzięki :) 

1
komentarz 30 marca 2021 przez toko Mądrala (7,210 p.)
może się na tym nie znam, ale moim zdaniem 0/10
tam właściwie nic nie ma, a to co jest to wygląda tak, że można by to zrobić w pare godzin, nawet jak się prawie nic nie umie (nie wiem czy tak naprawdę jest, ale tak wygląda)
a oprócz tego jak się zaloguje i przejdzie na stronę główną to trzeba się zpowrotem logować (przynajmiej u mnie tak jest)
komentarz 30 marca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

 

 tam właściwie nic nie ma, a to co jest to wygląda tak, że można by to zrobić w pare godzin

prosiłbym o ocenienie tego co jest a nie tego co mogło by być

 Oczywiście że można to zrobić w parę godzin ale z gotowym szablonem, większą trudnością było (przynajmniej dla mnie) wymyślenie w głowie designu i przelanie go na html'a i css'a, jak się nie ma szablonu strony przygotowanego przez kogoś innego to nie jest to nic za bardzo trudnego bo w tedy po prostu wklepujesz odpowiedni kod smiley

a oprócz tego jak się zaloguje i przejdzie na stronę główną to trzeba się zpowrotem logować (przynajmiej u mnie tak jest)

fajnie że to wykryłeś smiley postaram się to naprawić

Dzięki laugh

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 446 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2020 w HTML i CSS przez fff Gaduła (3,950 p.)
+3 głosów
6 odpowiedzi 583 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2021 w HTML i CSS przez x_000 Obywatel (1,460 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 225 wizyt
pytanie zadane 29 września 2020 w HTML i CSS przez x_000 Obywatel (1,460 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...