• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kod błedu 0xc0000098 problem z instalacją systemu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
512 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Ruda Baśka Nowicjusz (120 p.)
edycja 28 marca 2021 przez Ruda Baśka
Witajcie,

Mam problem z uruchomieniem systemu w moim laptopie Asus altec lansing. Ale pokolei. Dostałam laptopa z systemem Windows 7 Home. Po czasie okazało się, że jest on nieoryginalny i kompilacja utrudniała mi na nim pracę. Dodatkowo nie bylam pewna bezpieczeństwa laptopa (Nie wiedzialam czy nie ma jakiegoś wirusa czy szpiega "pod skórą "). Kupiłam więc Windows 10 pro 32bit na płycie bootowalnej. W wierszu poleceń z poziomu naprawy systemu sformatowalam cały dysk. Wszystko szło jak po maśle dopóki nie chciałam przypisać litery do partycji primery. Wyskoczyła informacja, że wolumin jest zbyt duży żeby go sformatowac. Wyszłam poleceniem z wiersza polecen i chciałam przejść do kolejnych krokow ale instalator nie chciał przepuścić mnie dalej. Po jego opuszczeniu i restarcie komputera wyskakuje mi teraz na czarnym tle informacja o błędzie 0xc0000098. Płyta bootowalna nie uruchamia się. Laptop ja czyta ale ostatecznie nie może uruchomić. Po dłuższym czasie migania spacji na czarnym tle pojawia się informacja:

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and  press a key.

Wkladalam plyte bootowalna z Windows 10, poprzednia, która mam zainstalowaną na komputerze stacjonarnym, Windows 7 , stworzyłam bootowalnego pendrive. Wszystko nieskutecznie. W biosie jest ustawienie boot w kolejności - cd/DVD, urządzenia zewnętrzne, dysk twardy, Internet. Próbowałam też ustawień cd/DVD, dysk twardy, urządzenia zewnętrzne, Internet

Bardzo proszę o merytoryczną pomoc. Pomoc w serwisie nie jest oplacalna w przypadku tego sprzętu a nowy kosztuje niemało

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 marca 2021 przez overcq Pasjonat (21,540 p.)
edycja 29 marca 2021 przez overcq

Wydaje się, że nie potwierdzasz przy starcie uruchomienia z płyty.

Jeśli da się uruchomić z płyty Windowsa lub Dysku przywracania systemu: https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows8_1-windows_install-wininstalls/0xc0000098/51eb0d54-9769-4245-9c1c-e74845eeb9d1 albo tutaj: https://www.partitionwizard.com/disk-recovery/0xc0000098.html

Natomiast jeśli nie, to możesz spróbować uruchomić livecd Linuksa: https://www.system-rescue.org/Download/ i w terminalu wydać polecenie: dd if=/dev/zero of=/dev/sda count=64 (lub podobne), a następnie uruchomić i zainstalować z płyty Windowsa.

Ale możliwe też, że dysk jest uszkodzony.

komentarz 29 marca 2021 przez Ruda Baśka Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Jeśli w momencie migajacej spacji naciskam jakikolwiek przycisk na klawiaturze to z głośnika wydobywa się dźwięk krótkiego "pykniecia" (coś podobnego jak czasami nie łącza tabelki w sluchawkach - nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc) po czym pojawia się ta sama informacja o włożeniu płyty bootowalnej.

Muszę spróbować jeszcze Linuxa. Czy można go uruchomić z pendrive czy muszę z DVD jako płytę bootowalna?
komentarz 29 marca 2021 przez overcq Pasjonat (21,540 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 521 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,415 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 240 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2022 w PHP przez Kaduq Użytkownik (780 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...