• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wolne pobieranie UPC zamiasta 500mb/s to 100mb/s

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,649 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2021 w Sprzęt komputerowy przez lukasz290521 Obywatel (1,410 p.)

Hej,

posiadam wykupioną usługę w UPC dokładnie

Na stronie i w umowie jest wpisane że pobieranie powinno być do 500mb/s lecz tak się nie dzieje, pobieranie jest na poziomie 90mb/s co pokazuje wynik speedtest https://www.speedtest.pl/wynik/285560705

Upload powinien być na poziomie 30mb/s co się zgadza,

Posiadam zintegrowaną kartę sieciową (Oczywiście LAN) speed & duplex jest ustawiony na wartość 1.0Gbps full duplex, jeżeli będzie potrzeba dodaje również model płyty głównej MSI H81M-P33

Od razu piszę z wyprzedzeniem żadne urządzenie nie korzysta z internetu, modem został zresetowany, a komputer nie pobiera sobie nic w czasie robienia testu.


Wiem że dostawcy zaniżają transfer lecz czy jest to normalne aby zaniżać parokrotnie? Co w tym wypadku zrobić?

komentarz 28 marca 2021 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Czy komputer jest podłączony bezpośrednio do modemu?
Czy testowałeś połączenie używając innego kabla sieciowego?
komentarz 28 marca 2021 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
edycja 28 marca 2021 przez Landu

Wiem że dostawcy zaniżają transfer lecz czy jest to normalne aby zaniżać parokrotnie? Co w tym wypadku zrobić?

W umowie masz wpisane DO 500mbps, dostawca nie gwarantuje, że w twojej lokalizacji osiągniesz pełną prędkość. Jeżeli infrastruktura sieciowa na to nie pozwala, to po prostu nic z tym nie zrobisz.

komentarz 28 marca 2021 przez PrzemekM Obywatel (1,680 p.)
Jeśli dobrze kojarzę, to od jakiegoś czasu operatorzy mają obowiązek w umowach ujmować także minimalny transfer, poniżej którego nie powinien spadać. Można sprawdzić, czy coś takiego jest i zweryfikować, czy kwalifikuje się do reklamacji.
komentarz 28 marca 2021 przez niezalogowany

pewnie minimalnego nie uwzględniają w opisach tylko maksymalny ...laugh

 

komentarz 28 marca 2021 przez lukasz290521 Obywatel (1,410 p.)

@tangarr,

Tak,

@PrzemekM,

minimalny jest 40% czyli 200mb/s powinno być minimum

komentarz 28 marca 2021 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Odpowiedziałeś na pierwsze pytanie czy na oba?
komentarz 28 marca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
I tak nigdy praktycznie nie osiągniesz takiej prędkości, więc po co przepłacać? Serwery mają limity przepustowości i praktycznie wszędzie to max 30mbp/s.
komentarz 29 marca 2021 przez jaworowicz Użytkownik (800 p.)

@PrzemekM, w Netii 500 i 600 (taryfy MAX 500 i Max600) mają minimalny regulaminowy transfer 90 :) zwykle dostępny 420. 

W UPC regulamin zakłada minimalna prędkość na poziomie 40% z umowy (200 MB/s) oraz zwykłych dostępna 80%. 

Aby złożyć skuteczną reklamacje nalezy wykonać test w serwisie SpeedTest w sekcji PRO - jest to jedyny uznawany test przez operatorów i certyfikowany przez UKE. Najlepiej wykonać 6 testów w odstępach co 2 godziny i wysłać ich ID w treści reklamacji wraz z godzinami. 

ALE niezależnie od operatora żaden się nie spodziewał, że 90% życia przeniesie się nagle do internetu i sieci poprpstu nie wyrabiają. 

Sam mam prywatny światłowód 1Gb/900Mb z gwarancją prędkości na poziomie 80% i co miesiąc robią korekty z uwagi na przeciążenia węzłów co koncowo wpływa na prędkość przesyłu. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

Prędkość minimalna w UPS według regulaminu  to 40 % wartości maksymalnej 500mb, też jest to liczona średnia z całego dnia ;] więc możesz  mieć średnio 100 mb a no przez 5 godzin 400mb/s  :D i się wyrówna do 40% niestety nie łamie to regulaminu i tak zwykle jest. To jest napisane w umowie, bo mam. dlatego ja sprawdziłem u siebie w okresie próbnym ile wyciąga średnia, i u mnie później 350mb/s nie schodzi 

Wszystko oczywiscie tyczy sie internetowi PO KABLU ŚWIATŁOWODZIE, nie na WIFI z routerem, jesli to stosujesz możesz miec nawet 30 mb non stop 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,052 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,449 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 515 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Luki10009 Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...