• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bootstrap 5 jak pozbyć się otoczki wokół przycisku

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
375 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2021 w HTML i CSS przez dawid2002 Mądrala (5,190 p.)

Witam!

Mam taki problem: szukałem w internecie i nie znalazłem sposobu na pozbycie się otoczki na przycisku, która wyświetla się cały czas po kliknięciu bootstrapowego przycisku (poniżej jest obrazek, który pokazuje tą otoczkę). W takim razie jak pozbyć się tej otoczki? Nie chcę, aby się ona wyświetlała po kliknięciu. Korzystam z bootstrapa w wersji 5-tiej.

Z góry dziękuje za pomoc!!!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 marca 2021 przez niezalogowany
wybrane 27 marca 2021 przez dawid2002
 
Najlepsza
.btn:focus,.btn:active {
   outline: none !important;
   border:none !important;
   box-shadow: none;
}

Powinno pomóc wink

1
komentarz 27 marca 2021 przez dawid2002 Mądrala (5,190 p.)
edycja 27 marca 2021 przez dawid2002
Dzięki! Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi!

EDIT:

Choć mimo to muszę to skrytykować. Wystarczy było tylko użyć "box-shadow: none;" i dało pożądany efekt. Użycie "border:none !important;" spowodowało u mnie kurczenie się przycisku po kliknięciu (w końcu przecież usuwamy przez ten zapis obramowanie), ale dziękuje mimo to za pomoc!

EDIT 2:

Poszukałem w internecie i znalazłem coś takiego jak "shadow-none". Jest to klasa bootstrapowa, która również rozwiązuje problem. Gdybym wiedział, że ta "otoczka" to "shadow" nie byłoby w ogóle tego tematu.
1
komentarz 27 marca 2021 przez niezalogowany

Nie ma za co wink Cała przyjemność po mojej stronie yes

Pozdrawiam Serdecznie

1
komentarz 27 marca 2021 przez niezalogowany

@dawid2002,
Dostosuj do Swoich potrzeb . Nie obrażam się ...wink Zawsze są jakieś problemy kłopoty które musimy rozwiązać podczas tworzenia stron lub aplikacji ..Nie wszystko wszędzie pasuje...Bravo Ty!laughyes  Starałem się pomóc jak najlepiej i jak najszybciej ...

Pozdrowionka i miłego weekendu !

Powodzenia z Projektem wink

komentarz 27 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

nie powinno się stosować !important przy stylowaniu, jeśli coś tego wymaga- to znaczy że coś jest robione źle 

komentarz 27 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

opierasz sie o answered Apr 28 '14 at 9:57

Janak   więc na marginesie zamiast udawać, że się na czymś znasz ... to możę trochę poczytaj, bo przeklejając odp. na szybko jak w 3/4 twoich odp. na forum to każdy może :) 
2014 rok i randomową odp. z stacka, bardzo bardzo ciekawe... siegnij do WCG- i o tym co jest opisane na temat important. 

komentarz 27 marca 2021 przez niezalogowany

laugh nawet stack nie da rady ...dziękuje za radę na pewno nie posłucham wink

+4 głosów
odpowiedź 27 marca 2021 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Ok, ale może zastanówmy się po co ktoś umieścił taki styl w tym miejscu? Między innymi po to, aby użytkownicy mogli się poruszać po Twojej stronie przy pomocy klawiatury. Usuniesz styl - utrudniasz im życie (albo całkowicie blokujesz im możliwość poruszania się po niej). To tak jakbyś zamalowywał pasy na przejściach dla pieszych... Proponuję zostawić te style, lub zapewnić jakąś widoczną alternatywę.
komentarz 27 marca 2021 przez dawid2002 Mądrala (5,190 p.)
Szczerze, to nie myślałem o wsparciu dla osób bez myszki/touchpada, bo zamierzam napisać mały projekt dla ćwiczeń, który głównie piszę, aby poćwiczyć ASP.NET.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 156 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 535 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2021 w HTML i CSS przez dawid2002 Mądrala (5,190 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...