• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam pytanie na temat c+ i php

Object Storage Arubacloud
+1 głos
239 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2021 w C i C++ przez toxic-87 Nowicjusz (200 p.)
zmienione kategorie 27 marca 2021 przez toxic-87

Witam mistrzów. smiley

Mam takie pytanie? Zaczynam dopiero moją drogę z kodowaniem. Język który chcę się nuczyć to PHP, ale idę po koleii tak jak na kanale zostałem poinformowany że bedzie najlepiej. 

Moje pytanie bedzie o książki z c++?

Jakie lektury polecicie mi do przeczytania? 

Ponieważ jestem trochę old style i lubię czytać lepiej wtedy przyswajam wiedzę, i zawsze mogę szybko do czegoś wrócić. 

Bardzo proszę o pomoc. 

Z gòry dzięki.wink

1
komentarz 27 marca 2021 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Język który chcę się nuczyć to PHP, ale idę po koleii tak jak na kanale zostałem poinformowany że bedzie najlepiej. 

Jakie argumenty przekonały Cię, że kanał z którego czerpiesz wiedzę ma najlepszą możliwą kolejność w celu nauczenia się programowania w PHP?

komentarz 27 marca 2021 przez toxic-87 Nowicjusz (200 p.)

Przekonał mnie Mirosław Zelent jego spokój, jak potrafi wytłumaczyć, żarty. Napewno ma większą wiedzę jak Ja,  a ja chce  to potraktować to jako moje Hobby. Mam 33 lata mam zamiar żyć ponad 100 wiec bede miał czas na wszystkowink

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 marca 2021 przez VBService Ekspert (252,660 p.)
wybrane 27 marca 2021 przez toxic-87
 
Najlepsza

Sprawdź też: to  wink (sprawdź czy polecane w linku książki nie mają nowszego wydania),

polecam także: Programming Notes for Professionals books

a w szczególności (w Twoim przypadku): C++ Notes for Professionals book  i  PHP Notes for Professionals book

1
komentarz 27 marca 2021 przez toxic-87 Nowicjusz (200 p.)
Dzieki. Napewno sprawdze bo Jerzego Gręboszcza - "Symfonia c++ standard", ciezko dostać wszedzie niedostępna.
+4 głosów
odpowiedź 27 marca 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Na kanale opinia była taka, ale tu na forum często spotkasz inną, z którą ja też się zgadzam. Nie ma sensu się uczyć C++ tylko po to, aby nauczyć się PHP. Jak chcesz znać i PHP i C++ to czemu nie, jak najbardziej. Jak wiesz, że interesuje Cię tylko PHP, to wg mnie nie ma sensu się do niego uczyć C++. Jak się go nauczysz to oczywiście będziesz znał pewne podstawy, które przydadzą Ci się w PHP. Przykładowo będziesz wiedział jak działa pętla, czym jest zmienna i inne takie ogólne rzeczy, ale już zapis konkretnej pętli czy zmiennych będzie inny w każdym języku. A jak masz się uczyć C++ tylko po to, aby poznać ogólne podstawy, to równie dobrze możesz je poznać od razu przy PHP.
komentarz 27 marca 2021 przez toxic-87 Nowicjusz (200 p.)
Wiem ale moja wiedza jest znikoma, uważam ten kanał za pożyteczny i chce poprostu działać według tego kanału. Ale dzieki. Mirosław powtarza cały czas w swoich filmikach, podcastach ze nie ma jednej dobrej drogi. Ja wybrałem taką, i mam zamiar sie jej trzymać. Dziekuje bardzo. Pozdrawiam
1
komentarz 27 marca 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jasne, Twój wybór. Często do jednego celu można dojść różnymi drogami, to prawda. Powodzenia
–1 głos
odpowiedź 27 marca 2021 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Ja jestem bardzo zadowolony z dwutomowej książki Jerzego Gręboszcza - "Symfonia c++ standard". Wprowadza ona również programowanie obiektowe, ale to dopiero w dalszych jej rozdziałach.
1
komentarz 27 marca 2021 przez toxic-87 Nowicjusz (200 p.)

Dzieki za odpowiedź. Napewno zobaczę i pewnie zamówięsmiley

1
komentarz 28 marca 2021 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

@KumberTwo, symfonia jest przestarzała i napisana w archaicznym języku, nie polecam. 

komentarz 28 marca 2021 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Nie powiedziałbym, że książka wydana w 2005 roku może być pisana w archaicznym języku, no chyba że masz na myśli zmiany w języku programowania, które od tamtego czasu nastąpiły. Przyznam jednak że zaczynałem z tą książką i wciąż nie odczuwam żadnych złych nawyków czy nieaktualnej wiedzy nabytej przez nią. Faktycznie, może niestety okazać się ciężko dostępna.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 273 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2015 w Offtop przez Gandalf Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 167 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 229 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,454 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...