• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++, boty, komendy, biblioteki

Object Storage Arubacloud
–1 głos
401 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2021 w C i C++ przez Krzysiek Kuźmicki Nowicjusz (150 p.)
Witam, opanowalem c++ do dosyc wysokich poziomow i chcialbym zaczac robic cos praktycznego, np cos typu 'boty' ktore beda robic cos za mnie o danej porze godzinie itd, jednak wogle nie mam pojecia w jaki to sposob mialo by dzialac jakie komendy, czy to jakas oddzielna biblioteka jest zeby program robil cos za nas w tle?
1
komentarz 26 marca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Ale co robił?

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 26 marca 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
Nie wiem jak podać Panu sensowną odpowiedź, ponieważ nie sprecyzował Pan o jakiego bota chodzi oraz o jaką maszynę a na pewno od tego będzie zależeć technologia, która będzie potrzebna do użycia. Jeżeli chodzi o bota windowsowego, na pewno potrzebne będzie skorzystanie z biblioteki windows.h oraz winapi, ponieważ musimy mieć możliwość integracji z systemem oraz innymi aplikacjami, jeżeli ma to być bot, który uruchomi jakieś inne aplikacje trzeba będzie użyć funkcji CreateProccess, jednakże na windowsie problemem może być komunikacja międzyprocesowa z aplikacjami okienkowymi. przy użyciu funkcji SendInput możemy wysyłać do systemu symulacje wciśnięcia przycisków klawiatury, użycia myszy ( przycisków, przesunięć itd), i wtedy automatyzować nasz input do innych aplikacji, ogólnie jest to dość rozbudowane narzędzie i ciężkie do użycia. Jeżeli chodzi o bota linuksowego tutaj mamy trochę większe pole do popisu, ponieważ tak naprawdę język c jest językiem unixa, i większość jak nie wszystkie programy możemy uruchomić przy użyciu jednego polecenia w terminalu, wtedy w naszym programie przy użyciu funkcji popen, możemy utworzyć nowy proces i otrzymywać od niego dane zwrotne przez łącze pipe, ewentualnie przy użyciu funkcji fork i exec lub system. Jest to dość złożone i nietrywialne zagadnienie w języku c/c++ i oprócz wiedzy programistycznej wymaga dość sporej wiedzy o systemach operacyjnych.
komentarz 26 marca 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
zależy co masz na myśli typowo wywoływanego z terminala, jeżeli chodzi o usługi serwerowe to 100% linuksowych usług serwerowych jest uruchamianych, konfigurowanych i zarządzanych przez terminal.
komentarz 26 marca 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
plus to, że jesteś w stanie ustawić coś za pomocą powershella nie oznacza, że jesteś w stanie tym zarządzać przy użyciu powershella w trakcie działania, usługi linuksowe zazwyczaj udostępniają swój interfejs tekstowy, którym zarządza użytkownik
komentarz 26 marca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Oba systemy mają swoje przeznaczenie, mają swoje bolączki jeżeli chodzi o korzystanie z nich od strony rozwoju oprogramowania. 

plus to, że jesteś w stanie ustawić coś za pomocą powershella nie oznacza, że jesteś w stanie tym zarządzać przy użyciu powershella w trakcie działania, usługi linuksowe zazwyczaj udostępniają swój interfejs tekstowy, którym zarządza użytkownik

To są nadal ogólniki. Potrzebuje przykładów i nie czegoś na wzór "spotify w terminalu". 

zależy co masz na myśli typowo wywoływanego z terminala, jeżeli chodzi o usługi serwerowe to 100% linuksowych usług serwerowych jest uruchamianych, konfigurowanych i zarządzanych przez terminal.

Na przykład curl. 
Co do drugiego zdania, nie wiem. Najwyraźniej Windowsowy odpowiednik serwerowy tego nie potrzebuje.

Kwestia problemu, który chcesz rozwiązać.

komentarz 26 marca 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
rozmawialiśmy tutaj o komunikacji między procesowej i pisaniu skryptów/botów, dlatego typowy bot na linuxie zarządza usługami serwerowymi lub sprzętowymi i jest to do napisania w dużo krótszym czasie niż na windowsie, (c++), bo wszystko opiera się na wywołaniach poleceń terminala czy odczytu sensorów (czyli plików). A typowy bot windowsowy opiera się na otwieraniu okienek, przesuwaniu myszki po ekranie i symulowaniu inputu do tych okienek np. do gier czy innych aplikacji typu ms teams, nigdzie w swoich komentarzach nie skłamałem. Autor pytania nie sprecyzował o jakiego bota mu chodzi.
komentarz 26 marca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Nadal utrzymuje, że to kwestia problemu. Czas = doświadczenie. Jeżeli całe życie korzystasz z linuxa, będzie łatwiej i to samo w drugą stronę. 

bo wszystko opiera się na wywołaniach poleceń terminala czy odczytu sensorów (czyli plików). A typowy bot windowsowy opiera się na otwieraniu okienek, przesuwaniu myszki po ekranie i symulowaniu inputu do tych okienek np. do gier czy innych aplikacji typu ms teams, nigdzie w swoich komentarzach nie skłamałem.

Domysły. Trudno ugruntować opinię bez kontekstu problemu. 

Ale to moje zdanie, będzie można wrócić do wymiany opinii po tym jak autor poda typ bota. 

+1 głos
odpowiedź 26 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

opanowalem c++ do dosyc wysokich poziomow 

9-marca pytałeś o to jak sie mnoży liczby, to szybko się uczysz :D 
bo niektórym to nawet 3 lata zajmuje opanowanie C++ do poziomu bardzo dobrego, czy tam nawet wysokiego jak zwał 

a nie wiesz jak zacząć pisać boty i pytasz o biblioteki, to niezły WYSOKI poziom.  Skoro opanowałeś C++ to pownieneś wiedzieć jak działą program, jak działają wątki, jak odpalać coś w tle... chyba cnie? 

komentarz 26 marca 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
ja np. w c/c++ piszę już jakieś ponad 7 lat i dalej uważam, że jestem najwyżej średnim programistą, ale wiele osób po obejrzeniu kursu uważa, że dobrze opanowało dany język
0 głosów
odpowiedź 26 marca 2021 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Jestem ciekaw odpowiedzi.

Z tego co zauważyłem boty w c++ (harvester network bot?) pisze się używając starego silnika przeglądarki www.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 957 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2018 w C i C++ przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 177 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2021 w Ogłoszenia, zlecenia przez Mocaz Użytkownik (560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 130 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2020 w PHP przez adikpl Użytkownik (660 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...