• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Manjaro

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
331 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Kaduq Użytkownik (780 p.)
Cześć wszystkim mam problem i zarazem dylemat obecnie na dysku mam zainstalowany Linux Manjaro wszystko niby fajnie działa ale.....

1. Gdy uruchamiam system automatycznie uruchamia mi się terminal dziwne bo wcześniej tego nie miałem nie wiem co jest grane widzę tylko jak wyłączam system jakiś błąd na czerwono ale nie jestem w stanie go przeczytac bo za sekunde system jest zamknięty.

2. Jeśli moglibyście mi polecić coś innego niż te Manjaro w miarę stabilne, szybkie i żebym nie musiał non stop przeinstalowywać systemu.

To są moje 2 problemy słyszałem dużo że dobrym wyborem będzie czysty Arch ale aż tak głęboko jeszcze nie chce nurkować dlatego też wybrałem Manjaro.

Może mi pomożecie używałem chwilę Debiana, Mx linuxa, Minta ale to były tylko maszyny wirtualne. Więc nie mogłem ich jakos głębiej poznać.

Dziękuję.
komentarz 25 marca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Skoro nie radzisz sobie z Manjaro, to z Archem tym bardziej sobie nie poradzisz. 

Może mi pomożecie używałem chwilę Debiana, Mx linuxa, Minta ale to były tylko maszyny wirtualne. Więc nie mogłem ich jakos głębiej poznać.

Co to za różnica?

komentarz 25 marca 2021 przez Kaduq Użytkownik (780 p.)
Nie napisałem że sobie nie radze tylko mam taki dylemat "a może coś innego spróbować? " wedlog mnie każdy Linux ma w sobie coś innego "fajnego" dlatego też pytam może macie jakieś fajne doświadczenia z innymi dystrybucjami które są godne polecenia.

Jeśli chodzi ci o to że były na maszynie to taka że były odpalone dosłownie przez chwilę raz może dwa wejście na neta i koniec a poza tym na maszynie zazwyczaj wszystko działa net itp
2
komentarz 25 marca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Nie napisałem że sobie nie radze 

żebym nie musiał non stop przeinstalowywać systemu.

 

Czym się mogą różnić skoro wszystkie powstały na tym samym kernelu? Masz inne GUI i zazwyczaj jest jakiś menadżer paczek. Z grubsza to tyle z tych różnic. Pewnie zaraz trafi się jakiś purysta, który zacznie wymieniać wszystkie różnice... W tym przypadku, te subtelne, czy może i mniej subtelne zmiany nie mają znaczenia, bo autro jest kompletnie zielony w tym rozwiązaniu. 

komentarz 25 marca 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
jak sobie nie radzisz z Manjaro to zostań na Windowsie. Linux nie jest dla ciebie.
komentarz 9 czerwca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
@manjaro że co xd, to że ma problemy z manjaro nie oznacza że w ogóle sobie nie radzi z linuxem, każdy może sobie poradzić z linuxem i często jest on prostrzy od win
komentarz 9 czerwca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Prostota zależy od przyzwyczajenia. Skoro całe życie spędzasz na windowsie, to chcąc, nie chcąc Linux wykaże wyższy próg wejścia.
komentarz 9 czerwca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
no tak i np. taka obsługa minta nie powinna być problemem dla osoby która wcześniej siedziała na windowsie dlatego pisanie ze strony @manjaro że linux nie jest dla kogoś jest bez sensu
komentarz 9 czerwca 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

@janzw4,
 założe się że autor tematu już wrócił do windowsa i od dawna tutaj nie zagląda ;)

komentarz 9 czerwca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
@manjaro no raczej tak było bo tak go pięknie zachęciłeś do tego środowiska że się po prostu najprawdopodobniej odstraszył, zaprezentowałeś mu na powitanie najgorszą stronę tej społeczności linuxowej czyli typ osoby która uważa że linux jest tylko dla wybrańców i jak komuś coś nie pójdzie to akysz i że "linux nie jest dla ciebie"
komentarz 9 czerwca 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jakby miał problem z Archem to powiedziałbym żeby spróbował czegoś łatwego ale jak nie radzi sobie z najłatwiejszą dystrybucją to lepiej żeby oszczędził sobie czasu i nerwów.
komentarz 9 czerwca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
manjaro to nie jest najłatwiejsza dystrybucja, nie ma czegoś takiego jak najłatwiejsza dystrybucja bo dla kogoś nawet mint może być trudny, więc po co pisać "linux nie jest dla ciebie" tylko dlatego bo coś mu się zepsuło ?  5 razy zniszczyłem sobie system na ubuntu 20.04 lts więc linux według twojego toku myślenia, nie jest dla mnie, a jakoś świetnie się bawie i mimo stresu że coś mi się zepsuło nadal na nim jestem i próbuję następne dystrybucje polepszając swoje umiejętności
komentarz 9 czerwca 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

I też spamowałeś po forach że masz problemy czy szukałeś rozwiązania?

coś innego niż te Manjaro w miarę stabilne, szybkie i żebym nie musiał non stop przeinstalowywać systemu.

Ale Manjaro jest stabilne, szybkie i łatwe więc dla tego kolegi już nic łatwiejszego się nie znajdzie... Pozostaje jedynie Windows...

komentarz 9 czerwca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

Ale Manjaro jest stabilne, szybkie i łatwe więc dla tego kolegi już nic łatwiejszego się nie znajdzie... Pozostaje jedynie Windows...

Kolega najprawdopodobniej po prostu się wkurzył tym że znowu mu coś nie zadziałało, i tak masz rację, jest stabilne sam go aktualnie używam i jestem bardzo zadowolony ale stabilnych dystrybucji trochę jest więc nie ma problemu aby mu zaproponować coś innego, pisał że debiana używał tylko na vm to dobre było by mu np. zaproponowanie żeby zainstalował go normalnie jako główny os, czy tam jako 2 system.


I też spamowałeś po forach że masz problemy czy szukałeś rozwiązania?

Tyle że autor nie spamował nigdzie i takie zwykłe spytanie się jak coś naprawić  nie jest złe, ja też się często pytam jak coś zrobić gdy nie znajdę na to odpowiedzi albo jej zawartość będzie nie wystarczająca/ nie działająca (dla mnie)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 marca 2021 przez kicius Nowicjusz (140 p.)
Witam

Sprawdź katalog /var/log i przeglądnij tam pliki tam znajdziesz rozwiązanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 15 września 2019 w Systemy operacyjne, programy przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 407 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...