• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój własny Fejsbook - zapraszam do testów

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
533 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2021 w Nasze projekty przez Mundek Początkujący (330 p.)
edycja 25 marca 2021 przez Mundek
Zapraszam do testowania i oceniania mojej stronki https://4sery.pl

login testowy adamm / adamm

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jest to moja pierwsza strona poza tymi z poradników Pana Mirosława.

Główne cechy to responsywność, dynamiczne wyświetlanie artykułów, komentarzy, lajków itd.

Przez dynamiczność mam na myśli odświeżenie strony po każdej aktywności i wyświetlenie nowej treści dzięki pętli która pobiera aktualny stan bazy danych ze zmianami wprowadzonymi przez użytkownika.

Całość mechanik stanowi PHP, responsywność Bootstrap, zaplecze MySQL.

Formularze od użytkowników zostały zabezpieczone podstawowymi technikami; są limity na liczbę postów, na wielkość i format wstawianych zdjęć, dziwne znaki itd.

Każdy użytkownik zbiera punkty za aktywność na stronie, może ustawić sobie zdjęcie profilowe, dodawać i usuwać swoje wpisy, komentować i lajkować wpisy innych. Wszystko ( łącznie z kontem ) użytkownik może usunąć w każdej chwili w odpowiedniej zakładce.

Tematyka strony została wybrana na szybkiego bo chodziło mi bardziej o naukę niż stworzenie strony z miliardami odwiedzających.

Z problemów które zauważyłem od razu jest to, że u  niektórych ładuje się jakaś dziwna Turecka czcionka gdy odpalają stronę w telefonie ( siedzisz 3 dni nad wyglądem strony, mierzysz każdy milimetr a ludzie odpalają ją w komórkach ;(   )

Napiszcie co jest spoko, a co średnio-spoko. Jestem gotowy na krytykę i liczne próby włamań.

Pozdrawiam
1
komentarz 24 marca 2021 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Poczytaj o AJAX. Bo każda interakcja z serwerem wymaga przeładowania strony.
komentarz 24 marca 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Strona główna totalnie nie zachęca do założenia konta. Dlaczego? Ponieważ nie ma żadnych informacji po co ta strona i w jakim celu oraz co oferuje. Wygląda jak formularz na forum dla hakerów :D
komentarz 24 marca 2021 przez Patryk2001 Początkujący (470 p.)

@Mundek,

Wpisując hasło 123 wyskakuję błąd że hasło powinno zawierać się w przedziale 3 - 20 znaków, 123 to chyba 3 znaki prawda ? :D

komentarz 25 marca 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Wpisując hasło 123456789 też ta sama informacja
komentarz 25 marca 2021 przez Mundek Początkujący (330 p.)
poprawiam na bieżąco ;)
komentarz 25 marca 2021 przez Mundek Początkujący (330 p.)

@JakSky,

Dzięki za szczerość.

Poprawiłem wygląd na bardziej poważny .

Pozdro

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 marca 2021 przez niezalogowany
Zarejestrowałem się bez maila.
komentarz 24 marca 2021 przez Mundek Początkujący (330 p.)
Faktycznie, if sprawdzający gdzieś wcięło.

Pozdro
komentarz 25 marca 2021 przez niezalogowany
Może też warto wysyłać zapytanie o potwierdzenie rejestracji na e-mail.
komentarz 25 marca 2021 przez Mundek Początkujący (330 p.)
Na pewno będę to rozkminiał ;)
0 głosów
odpowiedź 24 marca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,930 p.)
Powinieneś dać hasło i login użytkownika demo :)

Nie oceniam strony, bo się nie logowałem :) Ale już strona rejestracji / logowania jak na dzisiejsze standardy nie wygląda najlepiej od strony graficznej..... Chyba, że chcesz się pochwalić głównie backendem i funkcjonalnością strony - to OK.
komentarz 24 marca 2021 przez Mundek Początkujący (330 p.)
adam/adam

Wiem, że to nie wygląda ale masz rację - bardziej interesuje mnie mechanika
0 głosów
odpowiedź 24 marca 2021 przez Bun1o Obywatel (1,620 p.)
Fajna stronka, mi się podoba. Myślę, że można powiedzieć, że to wymyślanie koła na nowo, ale z drugiej strony to musiało być mega pożyteczne ćwiczenie dla Ciebie. Tak samo pewnie wielu osobom nie będzie się podobać szata graficzna (okropny Comic Sans :), ale fajne jest to, że po prostu przyznajesz, że nie była to najistotniejsza rzecz w tym projekcie. Osobiście doceniam również poczucie humoru i dystans
0 głosów
odpowiedź 24 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
edycja 24 marca 2021 przez Wiciorny

Oj jak na taką "aplikacje dla siebie" na bazie nauki, to spoko - ale  moim zdaniem to co kolega @Jakub 0 wspomniał - przeładowania, do tego prosisz o plik JPG/ a nie ma walidacji ani na rozmiar i można wciskać np PDF, graficznie swoją droga bo to tez do poprawy - taka mało sensowna apka, ale jak najbardziej jak na poczatki ? To okej.
 


Główne cechy to responsywność, dynamiczne wyświetlanie artykułów, komentarzy, lajków itd.

Całość mechanik stanowi PHP, responsywność Bootstrap, zaplecze MySQL.

Formularze od użytkowników zostały zabezpieczone podstawowymi technikami; są limity na liczbę postów, na wielkość i format wstawianych zdjęć, dziwne znaki itd.

Brak ekspansywności, na telefonach obrazki odchodzą od ramek :), więc dynamiczne nie jest wyświetlanie ponieważ każde dodanie zasobu to przeładowanie strony  
Dodałeś walidacje na formularz a nie techniki zabezpieczenia, bo zarówno jesli nie ma walidacji na obrazek to w src- mogę Ci zrobić atak :) na redirect źródła, i w formularzu to samo, jakby zrobic  atak 

Więc mechanika kuleje, tzn fajniy projekt, jestem pozytywnie nastawiony, ale nie pisałbym tak zanim faktycznie nie przestudiowałbym co dane rzeczy oznaczają, też co to znaczy "dynamiczne lajki i komenatrze" bo w takim razie co znaczy statyczne w twoim punkcie wizji ? 

3
komentarz 24 marca 2021 przez Mundek Początkujący (330 p.)
edycja 24 marca 2021 przez Mundek
Zgadzam się. Strona będzie mi służyć jako swego rodzaju ściąga do PHP.

Ajaxa dodam gdy już się go zacznę uczyć. Wygląd i czcionki będą na końcu.

Moja "dynamika" jest łopatologiczna ale jest. Wpisy wraz z odpowiadającymi im komentarzami, datami, lajkami itd są wyświetlane dzięki pętli i połączeniu tabel wyników. Wszystko musi się odbyć dopiero po odświeżeniu strony gdyż nie poznałem jeszcze ww Ajaxa. Dlatego dodałem odświeżanie po każdej aktywności.

Jeżeli chodzi o zabezpieczenia to jest jak napisałem: są podstawowe: limit na wielkość pliku, limit na format png, jpg, hashowanie haseł, wyłączenie dziwnych znaków przed wysłaniem do db.

Edytowałem post. Dodałem wzmiankę o mojej autorskiej "dynamice".

Jak można aż tak nie lubić domowych hamburgerów? :P
1
komentarz 24 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
pracuj dalej, szlifuj to :) i będzie fajnie.

Nie przepadam za burgerami, w sumie nigdy fanem nie byłem- wole kebab, jakoś starej daty dalej jestem. :D
komentarz 24 marca 2021 przez Mundek Początkujący (330 p.)
Zastanawiałem się czy jeśli nie ograniczę liczby lajków i dislajków to ile zajmie testerom strony przywalenie mi 50 łapek w dół... Teraz już wiem, że do 5 minut od wypuszczenia strony w świat.
1
komentarz 24 marca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,930 p.)

@Wiciorny, ja też wolę kebab od burgerów. Aczkolwiek burgery były wcześniej! :) 

@Mundek, no musisz pomyśleć jeszcze o wielu rzeczach, w tym szczególnie zabezpieczeniach.

0 głosów
odpowiedź 25 marca 2021 przez Mundek Początkujący (330 p.)
Dzięki za wszystkie opinie i biorę się za poprawki.
0 głosów
odpowiedź 25 marca 2021 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Co jeśli przy usuwaniu konta podam kogoś id i jego adres email? Nie mam pojęcia czy to zwalidowałeś odpowiednio aby usuwanie konta zadziałało tylko w przypadku swoich danych, ale takie wpisywanie pól w formularz jest zbędne. Lepiej trzymać dane usera np. w sesji i przy usuwaniu konta tylko wyświetlić komunikat czy na pewno chce ro zrobić.
komentarz 25 marca 2021 przez Mundek Początkujący (330 p.)
Zacna uwaga.

Podczas żądania usunięcia konta funkcja sprawdza wpierw czy numer osoby zalogowanej = numerowi konta do usunięcia. Nie usuniesz czyjegoś konta nie będą wpierw na nim zalogowany.

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 644 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2018 w Nasze projekty przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 990 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2017 w Nasze projekty przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)

92,543 zapytań

141,385 odpowiedzi

319,489 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...