• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wordpress - identyczna strona główna z wpisami i stronami

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
183 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2021 w Systemy CMS przez czarkowsky Nowicjusz (240 p.)
zamknięte 24 marca 2021 przez czarkowsky

Witam próbuję ogarnąć CMS WordPress - to moje początki. No i pojawił się problem. Utworzyłem kilka stron i kilka wpisów, jakąś galerię itp. Teraz chciałbym, żeby niezależnie od tego co wyświetla się w części głównej strony przeznaczonej na treść, pozostały układ strony pozostawał bez zmian. Na stronie głównej w części z treścią chciałbym mieć skróty najnowszych wpisów, a na podstronach w tej części treść wpisu(np. artykuły) lub strony(np. O mnie, Kontakt itp), galerię itp. Jednak reszta strony(nagłówek, poziome menu, panel boczny z widżetami i stopka) powinna zawsze zostać bez zmian. Niby proste, podstawa i nuda, a jednak nie.
Gdy w Ustawienia > Czytanie > Strona główna wyświetla wybiorę Najnowsze wpisy to na Str. głównej nie mam panela bocznego z widżetami, a tzw. strony(O mnie, itd) wyświetlają się bez logo w nagłówku, za to z bocznym sidebarem z widżetami. Kiedy wybiorę opcję Strona główna wyświetla Statyczną stronę to nie mam na str. głównej skrótów wpisów, tylko zawartość strony dodanej jako główną (logiczne, ale nie tak ma być), a strony z wpisami wyświetlają się bez nagłówka, a pozostałe jeszcze inaczej. Przy tej opcji niezależnie jaką stronę dodam poniżej w opcji Strona z wpisami i tak nic się nie zmienia. Podobnie jest gdy wybiorę Strona główna wyświetla Wpisy - wtedy wszystko wyświetla się w cały świat. Dodam, że to jest czysty WordPress, wersja z wczoraj, motywy załączone przy aktualizacji oraz inne pobrane.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co z tym chodzi? Na YouTubie jest dużo filmików, ale nie trafiłem na wyjaśnienie tej zagadki. Większość każe zainstalować motyw (jeśli nie mylę nazwy)Ocean, dodatek Elementor, wszystko usunąć i jechać od nowa. Ja wolałbym jednak najpierw poznać CMS-a surowego i jego możliwości. Może ktoś poleci jakiś kurs, gdzie to jest wyjaśnione (na tym etapie wolałbym materiały polskojęzyczne).

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany po reinstalacji systemu. Dopiero poznaję WP i nie mam wiedzy co było jego przyczyną.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 marca 2021 przez Blichar2021 Nowicjusz (140 p.)
Cześć, napisz do dostawcy hostingu. Może on Ci pomoże. Ja tak robiłem. Jak nie przyniesie to skutku, to na YouTube wpisz Pichalski Wordpress. Ten gość sprzedaje kurs do Wordpress oparty o  Elementor.
komentarz 23 marca 2021 przez czarkowsky Nowicjusz (240 p.)
Kursów i różnych lekcji jest dużo, tylko przesłuchałem kilkanaście filmików straciłem dzień i nie znam odpowiedzi, a nie che mi się wierzyć, że nie można tego zrobić w tak popularnym CMS-ie bez wtyczek. Myślę, że odpowiedź jest banalnie prosta tylko, że trzeba ją znać :-) Na polskiej str. WordPressa do dokumentacji i pomocy technicznej odsyłają na anglojęzyczne strony.
komentarz 24 marca 2021 przez czarkowsky Nowicjusz (240 p.)
Ok, temat do zamknięcia. Po odinstalowaniu CMS-a i postawieniu wszystkiego od nowa póki co działa prawidłowo (chociaż nie ze wszystkimi motywami). Nie mam wiedzy, żeby ocenić co było przyczyną tych problemów, bo konfiguracja jest taka sama jak poprzednio.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 131 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2019 w PHP przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 186 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2018 w Inne języki przez Wojtaz Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 244 wizyt
pytanie zadane 14 października 2017 w Systemy CMS przez lukaszlukasz Nowicjusz (170 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...