• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie do absolwentow politechnik

Object Storage Arubacloud
+1 głos
208 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2021 w Offtop przez HGH Początkujący (430 p.)
Czesc, mam pytanie do osob po studiach technicznych/ na politechnice pracujacych w IT. Studiuje automatyke i robotyke, więc mam sporo przedmiotow od Matematyki, przez programowanie po mechanike/fizyke. I musze przyznac ze przedmioty informatyczne, ida mi znacznie lepiej niz fizyka, mechanika, kontrukcje, przez co raczej wiaze swoja przyszlosc z branza IT. Rozumiem ze do zakonczenia moich studiow moze sie jeszcze bardzo wiele zmienic, jednak na ten moment jestem na pewno blizszy pracy z IT/matenatyka niz konstruktostwem fizyka mechanika itd. I teraz moje pytanie jest nastepujace do osob wczesniej wspomnianych, czy przedmioty ktore wyminilem, przydaly wam sie kiedy kolwiek w pracy/zyciu? Czy cokolwiek z tych dziedzin jest wykorzystywane w pracy programisty(lub innej zwiazanej)? Czy warto zaprzatac sobie nimi głowe?Czy to gra nie warta swieczki i skupic sie na przedmiotach z ktorymi wiaze obecnie przyszlosc?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
w jakimś stopniu może tak, czy przydała sie wiedza? Nie. Ale studia uczą czegoś innego np. myślenia i rozwiązywania problemów przynajmniej u mnie

Skup się na tym co chcesz robić i to po prostu rób, warto zaprzątać sobie tym głowe- co Ciebie interesuje, co faktycznie może Ci się przydać i ma przełożenie na to co chcesz robić w w życiu
komentarz 22 marca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Warto nadmienić w jakiej branży pracujesz. Ma to znaczący wpływ na Twoją opinię.
komentarz 22 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
edycja 22 marca 2021 przez Wiciorny
aktualnie jestem Programistą mniej więcej od 3 lat : backend -> fullstack, na pewno przy pracy jako programista z BIG DATA, czy AI to zdecydowanie stawia się też na matematyke i tutaj robotyka też gra swoje. Wcześniej 2 lata testy automatyczne

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w Offtop przez fortuna Początkujący (310 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 2,389 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2017 w Offtop przez thekibi27 Bywalec (2,110 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Offtop przez Ciri Gaduła (3,380 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...