• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z wdrażaniem aplikacji Django na serwer

Object Storage Arubacloud
0 głosów
777 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2021 w Python przez Yatsek Nowicjusz (220 p.)
Jestem dość świeży w temacie Django i wdrażania aplikacji. Udało mi się napisać prostą aplikację w Django, która miała służyć jako strona główna firmy i planowałem wdrożyć ją do wykupionego serwera (strona jest bardzo prosta i korzysta z jQuery, CSS i innych plików statycznych, ale nie zawiera żadnych modeli). Udało mi się kiedyś wdrożenie aplikacji do Heroku, ale tym razem mam już domenę wykupioną od hosta s30.cyber-folks.pl. Jestem w stanie skopiować pliki aplikacji na serwer przy pomocy FTP (Cyberduck), ale jeżeli dobrze rozumiem, to uprzednio powinienem utworzyć na serwerze środowisko wirtualne i bazę danych. Znalazłem instrukcję, że podobne operacje mogę być wykonywane poprzez SHH i wypróbowałem PuTTY, ale nie udało się nawiązać połączenia. Podobnie jest przy próbie nawiązywania połączenia SFTP - nie działa ono dla tego serwera, mimo że FTP działa, więc namiary wydają się poprawne. Jestem dość zagubiony i nie mogłem znaleźć jasnej dla mnie instrukcji zawierającej wszystkie kroki dla wdrażania tego typu prostej aplikacji. Mógłbym prosić o wskazówki lub namiary do klarownej instrukcji, która pokazałaby jak wdrożyć aplikację na serwer u tego typu hosta? Czy faktycznie powinienem wykonywać powyższe kroki i, jeżeli tak, jaka może być przyczyna niepowodzenia przy połączeniu SHH?
komentarz 20 marca 2021 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

jaka może być przyczyna niepowodzenia przy połączeniu SHH

Wpisałeś złe dane? :)

Na ślepo trudno powiedzieć, ale jeśli na stronie są dane do połączenia SSH, to powinny "po prostu zadziałać".

komentarz 20 marca 2021 przez Yatsek Nowicjusz (220 p.)
Próbowałem wielokrotnie, ale hasło stale zostaje odrzucane. Nie wydaje mi się, że jest błędne, ponieważ login i hasło działają bez zarzutu do FTP. Czy fakt że SHH jest odrzucane a FTP nie, może zależeć od ustawień u hosta?
komentarz 23 marca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Sypnę linkami :)  Jak pewnie wiesz w DJ-u nie wystarczy wgrać plików na serwer, to nie PHP. Wrzuć screeny z błędami. W miarę łatwo ten proces się przeprowadza na PythonAnywhere, ale na Heroku też nie jest to trudne (przy prostej appce).

https://devcenter.heroku.com/articles/deploying-python
Deploying Python and Django Apps on Heroku | Heroku Dev Center

https://docs.djangoproject.com/en/3.1/howto/deployment/
Deploying Django | Django documentation | Django

https://docs.djangoproject.com/en/3.1/howto/deployment/checklist/
Deployment checklist | Django documentation | Django

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Learn/Server-side/Django/Deployment
Django Tutorial Part 11: Deploying Django to production - Learn web development | MDN

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 418 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2019 w Python przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 278 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2022 w Python przez TerryLocks Użytkownik (590 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 647 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...