• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Adblock, co o nim myślicie- dyskusja [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+5 głosów
768 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2015 w Offtop przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Witam wszystkich, zastanawiam się nad wtyczką jaką jest adblock. Co o nim sądzicie. Z jednej strony pomaga blokować wyskakujące przeszkadzające reklamy, a bez niego szukanie informacji jest dosłownie dokopywaniem się przez stosy reklam. Osobiście mój rekord to coś 306 na raz, ale z kilku zakładek na raz.

Z drugiej strony są w internecie tzw. reklamy nieinwazyjne czy coś takiego, które są na stałe w kontencie strony i mi osobiście nie przeszkadzają(chyba, że są na pół strony). Adblock blokuje reklamy, przez co twórcy stron w tym programiści tracą zyski i przez to pojawia się w internecie shit zwany reflinkami, ankietami i innymi utrudniaczami życia. Poza tym zdaje mi się, że to właśnie powstanie adblocka tak pomnożyło liczbę rekam na stronach.

Jest jeszcze jedna opcja. Teraz kiedy przełączyłem się na linuxa, a nie mam tu adblocka rekamy w ogóle mi nie przeszkadzają i odziwo nie spodkałem wyskakujących okienek, a co wy o tym sądzicie?
Możliwe odpowiedzi:
jestem za adblockiem (47 głosów, 75%)
jestem przeciw adblockowi (6 głosów, 10%)
inna odpowiedź (jestem za a nawet przeciw) (10 głosów, 16%)

13 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Problem polega nie na tym, że AdBlock wymusza używanie większej liczby reklam. Problem polega na tym, że giełda i inwestorzy są wiecznie nienasyceni i wymagają nieustannego zwiększania się zysków. A tego się nie da zrobić jeśli treść jest darmowa. Tym sposobem jest coraz mniej treści, a coraz więcej reklam - tylko po to, żeby cyferki nieustannie rosły, bo tylko o to chodzi.

Jak bardzo mechanizmy wolnego rynku są niebezpieczne można się przekonać na FB, który obecnie jedyne co robi, to próbuje zdobywać coraz więcej pieniędzy w coraz agresywniejszy sposób, de facto oszukując swoich użytkowników (np. sposób naliczenia wyświetleń w filmikach).
+2 głosów
odpowiedź 29 lutego 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Używam ad-blocka, ale na stronach, które uważam za "godne" - po prostu daję wyjątek.

Całkiem zabawna sprawa, kiedyś na kwejku mi wyskoczył komunikat, żebym wyłączył ad-blocka...

Co oczywiście zrobiłem, skoro ładnie prosili... :)

Aż musiałem do nich maila pisać, a treść jego brzmiała:

Rozumiem, jak działa internetowy biznes. Rozumiem, że utrzymujecie się z reklam. Rozumiem, że blokowanie reklam przeszkadza w prowadzeniu biznesu.

Piszecie:

"Hej! Wyłączyliśmy dla Ciebie wkurzające reklamy. Prosimy zrób coś dla nas i wyłącz
Adblocka na Kwejku. Bardzo nam pomożesz."

W załączniku przesyłam Wasze wyłączone wkurzające reklamy.

Pozdrawiam.

W załączniku znajdował się ten obrazek, wykonany zaraz po wyłączeniu ad-blocka i przeładowaniu strony:

Na maila nie dostałem odpowiedzi. :)

+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2015 przez Nekro64 Obywatel (1,180 p.)
Czyste skurwysyństwo. Jak ktoś wchodzi na stronę która daje mu jakieś informacje za darmo to powinien być wdzięczny i nie używać adblocka. Co innego jest ze stronami które atakują nas reklamami, w tym przypadku to faktycznie można użyć tego adblocka ale na większości stron jest tylko kilka reklam które nikomu nie przeszkadzają. Na youtube przecież można poświęcić te 30 sekund albo po 5 sekundach pominąć reklamę.
Najgorsi są ludzie(najczęściej na Youtube bo tam czasami czytam komentarze) którzy się szczycą tym, że używają adblocka pisząc "Chuja na mnie zarobisz, mam adblocka". Przez takich ludzi jest coraz więcej filmów robionych typowo komercyjnych.
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
No właśnie, według mnie ludzie dlatego zaczeli uzywać reflinków i innych metod zarabiania, które są tak naprawdę bardziej inwazyjne od reklam.
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Nekro64 Obywatel (1,180 p.)
Reflinki już chyba wyszły z mody :)
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Nie na yt, tam jest teraz zatrzęsienie botów, albo na porzuconych stronach, gdzie wbija po 20 botów i tworzą kilkaset komentarzy z reflinkami. Miałem tak np. na wordpressie
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Jak ktoś wchodzi na stronę która daje mu jakieś informacje za darmo to powinien być wdzięczny i nie używać adblocka.

To dlaczego taka Wikipedia daje mi za darmo i potrafi się utrzymać bez reklam? Może dlatego, że ma wartościową treść - w przeciwieństwie do takiego onetu, który bez reklam wymarłby w tydzień. 

komentarz 23 sierpnia 2015 przez Nekro64 Obywatel (1,180 p.)

Onet to jest jedna z tych stron na których można używać adblocka bo to co oni robią to przesada. Nie dość, że atakują reklamami to jeszcze artykuły pisane na zasadzie clickbait

Dla przykładu strona www.w3schools.com/. Tyle co ona mi pomogła, aż się chce kliknąć w reklame. Czułbym się głupio używając na niej adblocka. 

A Wikipedia tak potrafi się utrzymać, że cały czas proszą o donate'y.

komentarz 23 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Strona która akurat podałeś nie nadaje się do nauki... no ale kto co woli;]
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
O to właśnie chodzi. Reklamy są dobrze dobrane np. rekamy hostingów i pasują kolorystycznie. Nie są inwazyjne i nie wyskakują z jakimiś migającymi kolorami ustawinymi na 255,0,0 w rgb albo 0,255,0, 0,0,255
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Akurat W3Schools to zły przykład: https://forum.pasja-informatyki.pl/34559/w3schools-nie-szerzmy-falszywej-propagandy?show=34559#q34559

Owszem, proszą, ale ludzie ich wspomagają - bo mają wartościową treść. A teraz pomyśl jak onet.pl zamiast reklam prosi o wsparcie… ;) O to mi chodzi: strony mają jedynie przynosić zyski. Treść jest pisana pod reklamy, bo tego wymagają inwestorzy. I to widać na każdym większym komercyjnym projekcie niestety.

Zresztą: gazetka studencka wydawana przy pomocy inkubatora. Treść gorsza jak na onecie i na KAŹÐEJ stronie co najmniej jedna reklama (a większość stron to i tak były albo pełnostronnicowe reklamy, albo teksty reklamowe…).

1
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Nekro64 Obywatel (1,180 p.)
Czytając coś na W3Schools zawsze to weryfikuje i sprawdzam na kodzie jak to działa. Głownie sprawdzam tam jakie atrybuty ma dany tag. Do tego jest zupełnie wystarczająca.
+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 23 sierpnia 2015 przez Dorion300
Ja powiem tak.

Na polskich strona jest bardzo dużo oczojebnych reklam. (np. Onet.pl)

Gdzie wywalają na cały ekran jedną wielką reklamę.

Ale nie jest tak z angielskich stronach i są tam tylko kilka reklam.(Na stronach które często wchodzę)

Ja mam po prostu adBlocka właczonego ale z wyjątkami.
+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Wszędzie  używam Ad-Blocka, nie cierpie idiotycznych reklam, czekania 5-10-30 sekund aż się odpali mi filmik trwający 10s  i innego badziewia. Twórcy stron a już na pewno ytuberzy od niego nie zbiednieją a jeżeli ktoś mysli inaczej to jest po prostu  kretynem.
1
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Może byś się ograniczył z tym obrażaniem ludzi...
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nikogo nie obraziłem... widzisz ad persona  gdzieś?
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Obraza nie musi dotyczyć tylko jednej osoby...
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Więc zgodnie z prawem nie dotycznie nikogo... bardzo prosta zależność.
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Aha, czyli twoje postępowanie zawsze wynika z prawa, nie z zgłosu sumienia i dobrego smaku... co kto woli.
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
E gdzie napisałem, że zawsze? Dzisiejsze 16-17 latkowie wszyscy mają problemy z czytaniem i rozumieniem prostych zdań?

Dalej, głos sumienia? co miałby mówić ? " OO  jak tak napiszę to obrażę tych ludzi" śmiechu warte- nie wiadomo o kogo chodzi nawet...

ze smakiem to już w ogóle poleciałeś bo używasz słowa  które nijak ma się do sytuacji.  No ale kto co woli...

 

Skończ już tą dyskusję, bo nie chce mi się obalać każdego twojego płaczu o  jedno słowo które nie jest kierowany do nikogo konkretnego...
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Ja nie miałem zamiaru nikogo obalać, tylko dbam o jako, taką kulturę na tym forum. Co do obrazy, to była skierowana do ludzi, którzy nie korzystają z AdBlocka. Słowo "smak" dotyczy nie tylko kupków smakowych, ale także gustu, jest jego synonimem.

Widzę, że strasznie się oburzyłeś, że zwróciłem ci uwagę. Nie mam zamiaru kłócić się bezsensownie, bo to nic nikomu nie przyniesie dobrego. Wrogów także nic chcę mieć na tym forum. Trzymaj się!
komentarz 24 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie nie była skierowana do osób które nie użyają ad blocka, napisałem coś kompletnie innego. I jak tu z tobą dyskutować skoro Ty nie czytasz tego co ja pisze?

Akurat  powiedzenie o smaku kompletnie tutaj nie pasuje... no i kto by pomyślał, ze chodzi o dosłowne znaczenie, no popatrz.

amen.
+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Używam adblocka, ale jeżeli strona, którą często odwiedzam i ma w sobie warościową treść wyłączam go. Oczywiście pod waruniek, że reklamy np. nie wyskakują na całą strone itp. to już na przykład mnie wkurza. Nie mam nic do reklam, które są np. z boku strony tak jak na tym forum.
komentarz 23 sierpnia 2015 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
Robie tak samo jak ty :)
+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Używam Adblocka, ale mam dużo stron dodanych do wyjątków. Jeśli często wchodzę na jakieś strony i podoba mi się ich treść, to dodaje je do wyjątków.
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Tak samo tutaj.
+1 głos
odpowiedź 25 sierpnia 2015 przez tomasztopolewski Początkujący (430 p.)
Jestem przeciew AdBlockowi, ponieważ uważam że jeśli ktoś się czegoś dorobił (zbudował stronę na którą chętnie wchodzą ludzie) to może, przecież umieszczać co chce na tej stronie... nawet reklamy.

Oby nie były to reklamy zasłaniające np. wpis na blogu.
komentarz 25 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Też tak uważam. Jeśli ci się nie podoba strona, bo ma za dużo reklam, to szukaj sobie innej, nikt cię nie trzyma. Jestem przeciwny modyfikacji treści, którą ktoś stworzył... i to jeszcze takiej, przez którą twórca może zarabiać (ale chamskich reklam na pół strony oczywiście nie lubię).
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Odpowiem na własny temat. Dodam, że między innymi dlatego coraz częściej się spotyka blokadę która nie pozwala na wejście na strone kiedy się ma adblocka włączonego. Powstają np. wtyczki do wordpressa jak adblock blocker itp. To też nie jest złe rozwiązanie, oczywiście jeśli strona tak naprawde ma jakąś wartościową treść.
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Tyle, że blokada strony to strzał w kolano. Na pewno dany blog nie ma aż tak elitarnej treści, żeby jej nie znaleźć w Google na stronie, która nie ma takiej blokady.

Jak ktoś mnie uprzejmie poinformuje, żebym wyłączył adblocka, to to zrobię. Jak ktoś mi * blokadą w twarz, to ja * jego stroną - prosta zależność.
komentarz 23 sierpnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Ciekawe, właśnie zastanawiałem się nad tym pisząc ten temat. Niedługo zamierzam zrobić bloga i zastanawiam się co zrobić, żeby nie odstraszyć ludzi, ale mieć zyski na pokrycie hostingu i domeny ;)
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
A ja nie używam adblocka. Przynajmniej narazie mi się to udaje. Nie mam nic do reklam - ale tylko wtedy gdy są nieinwazyjne. To znaczy gdy nie wyskakują na pół ekranu, lub nie zaczynają śpiewać w najmniej spodziewanym momencie. Inne, nieinwazyjne reklamy mi nie przeszkadzają. Jeśli gdzieś jakieś reklamy są zbyt wkurzające - po prostu przestaję taką stronę oglądać. I tyle. A YouTube jest akurat pod tym względem całkiem znośny.
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Blokuję reklamy jak tylko mogę. Nienawidzę ich, ale nie chcę by były zakazywane, tak samo jak nie chcę by była zakazana ich blokada. Oferty chcę widzieć dopiero wtedy, gdy mam zamiar coś kupić, i mają mieć wtedy postać wiarygodnych suchych informacji, a nie marketingowych półprawd, przemilczeń i pustych haseł urągających rozumowi.
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
W większości przypadków AdBlock to jednak bardzo przydatna wtyczka :D
Wyjątków jest naprawdę bardzo mała, a można je ręcznie dodadać.
Moim zdaniem, ciężko bez niego w ogóle  cokolwiek zrobić, jeżeli już się ktoś przyzwyczai
0 głosów
odpowiedź 29 lutego 2016 przez Matheyas Obywatel (1,520 p.)
Genialne są filmiki na WP....

"Dzięki reklamom możesz oglądać filmiki za darmo!

(...)" (dopóki nie wyłączysz blokady to nie obejrzysz)

Tylko szkoda, że niektóre filmiki są skopiowane z YT albo na wolnej licencji... Według mnie to trochę nie fair...

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 596 wizyt
pytanie zadane 1 października 2017 w Offtop przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 482 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2017 w HTML i CSS przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 304 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...