• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak udostępnić stronę na lokalnym IP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
886 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Veeri Nowicjusz (120 p.)
edycja 19 marca 2021 przez Veeri

Witam
Posiadam inwerter od paneli fotowoltaicznych który podłączony jest do mojej sieci poprzez wifi. Mogę mieć do niego dostęp z internetu (przez stronę producenta) a także poprzez lokalne ip (192.168...). Zależy mi aby udostępnić właśnie jego lokalny adres, tak abym mógł zdalnie zmieniać jego ustawienia (czego nie można robić przez stronę producenta).
Posiadam internet z Orange wraz z aktywowanym VPN tak abym posiadał publiczny adres.
I jak to zrobić? laugh Czy konieczne będzie znalezienie publicznego adresu IP falownika, a jeśli tak to jak to zrobić?

edit: Port do którego łączę się na lokalnym IP to 443 i strona portchecker.co pokazuje że jest on otwarty, lecz gdy próbuję łączyć się z publiczneip:443 to otrzymuję komunikat Serwer odrzucił połączenie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 marca 2021 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Po pierwsze to adresy IP nie są jakieś super prywatne, to są publiczne informacje, których nie ma sensu chować. Boty skanują cały Internet i tak wykryją ci tą stronę, więc zawsze posiadaj jakieś zabezpieczenia jak silne hasło.

Aby przekierować ruch z zewnętrznego IP na urządzenie w lokalnej sieci wejdź w ustawienia routera w sekcję Forwarding/Virtual Servers. Każdy router jest może mieć to trochę inaczej, bo nie ma jednego prawidłowego interfejsu. Będziesz musiał wpisać porty oraz lokalny adres urządzenia i generalnie to powinno działać od tak.

Dodatkowo upewnij się, że twój inwerter ma statyczne IP (np. poprzez ustawienie rezerwacji adresu w sekcji DHCP w routerze), bo w przeciwnym razie może dostawać inne co jakiś czas i musiałbyś zmieniać przekierowanie w ustawieniach routera.
komentarz 19 marca 2021 przez Veeri Nowicjusz (120 p.)
Inwerter ma statyczne IP.
Strona pokazuje że porty są otwarte ale gdy próbuję się łączyć z IP (z poza sieci) to serwer odrzuca połączenie.
Ostatnio miałem problem z NAT ale wykupienie Orange VPN rozwiązało problem.
Także nie wiem co może być nie tak.
Wirtualne porty są skonfigurowane poprawnie.
WAN 443    IP LAN 192.168.8.94    LAN 443

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,006 wizyt
pytanie zadane 18 października 2020 w HTML i CSS przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 736 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 201 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2019 w Grafika i multimedia przez colnet Nowicjusz (160 p.)

92,535 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...