• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem egzystencjalny

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
380 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2021 w Grafika i multimedia przez Looteri Nowicjusz (120 p.)
Witam!

Jestem na drugim roku studiów informatycznych na specjalizacji Si w technice i środowisku.

Moimi zainteresowaniami są głównie bazy danych (MySQL) i szerokie pojęcie grafiki komputerowej, tj. potrafię modelować w programie komputerowym CAD, jak i obsługiwać się programami takimi jak; CorelDRAW i Photoshop. Chce również zacząć w jakimś stopniu 'nauke' GameDev'u.

Chciałbym zacząć jakoś budować swoje portfolio, tylko nie mam pojęcia od czego miałbym zacząć. Czy mam w swoich pracach wzorować się na innych i po prostu pokazać kopie czyjeś pracy czy coś samodzielnego.

Może to głupie, że mając tyle lat zadaje pytanie na które ktokolwiek młodszy odemnie zainteresowany ma już to gotowe i ma już za sobą dziesiątki projektów czy zadań zrealizowanych.

Prosiłbym o jakieś nakreślenie, od czego mam zacząć, czy na co powinienem zwrócić uwagę przy tworzeniu. Jestem samoukiem i nikt mi nie podpowiedział co mógłbym zrobić. :/

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 marca 2021 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Ludzie mówią że najwięcej się uczą jak zaczynają pracę w jakiejś solidnej firmie
Nagle się okazuje że nie wiedzieli o masie "dobrych praktyk" itd

Jak nie masz dużego doświadczenia pewnie nie zdobędziesz pracy (no chyba że jakieś praktyki) w firmie która robi akurat to, co cie interesuje

Ale w internecie masz mase gotowych projektów które możesz pobrać, sprawdzić jak są zrobione i próbować je rozbudować
Jak ogarniesz "co i jak" to ucz się na błędach tworząc własne, najlepiej większe projekty -> pewne problemy pojawiają się dopiero przy pewnej wielkości projektu, ograniczając się do małych projektów, odcinasz sobie dostęp do ogromnego pola z nauką na błędach

W przypadku kodu masz mase projektów do wyboru na githubie, nie wiem jak w przypadku innych rzeczy
Z baz danych kojarze tylko https://www.kaggle.com/ ale tam są raczej gotowe fajnie przygotowane dane pod analize ich, a nie takie życiowe przykłady jakie byś napotkał w pracy (gdzie nie wszystko jest ładnie podane)
Ale i tak uważam że warte uwagi
komentarz 20 marca 2021 przez Looteri Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za odpowiedź!

Jeżeli chodzi o projekty, jak mam to rozumieć? Chodzi o grafikę dla na przykład strony internetowej?
+1 głos
odpowiedź 18 marca 2021 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
Dzień dobry,
ja może odpowiem moim ulubionym cytatem z filmu: "Nigdy nie jest za późno, żeby zmienić swoją życiową drogę", musi Pan odpowiedzieć sobie co naprawdę lubi Pan robić i próbować to robić, to jak z tworzeniem muzyki, ciężko jest wymyślić nowy nurt lub coś bardzo nowego, na pewno zaczął bym od po prostu tworzenia czegoś, nawet wzorując się na innych, możliwe, że wtedy Pan wpadnie na coś kreatywnego, na pewno łatwiej wpaść na ulepszenie lub rozwinięcie czegoś podejmując już jakąś aktywność. Jeżeli umie Pan modelować w CAD na pewno spróbowałbym zacząć od modelowania tego co Pan lubi w rzeczywistości (Może samochód jaki się Panu podoba, Pańskie osiedle, mieszkanie?), SQL (jakaś symulacja bazy bankowej, sklepu internetowego?), raczej takie portfolio musi pokazywać, że umie Pan coś wykonać, zna Pan daną technologię,
Pozdrawiam
komentarz 20 marca 2021 przez Looteri Nowicjusz (120 p.)
Nie mam jakiegoś talentu do rysowania, więc takie wymyślne rysunki nie są przeznaczone raczej dla mnie....

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 272 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2019 w Offtop przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 433 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2021 w Urządzenia mobilne przez Freaky Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 945 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...