• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Klika nazbieranych pytań odnośnie egzaminu E.12/E.13/EE.08

Object Storage Arubacloud
0 głosów
445 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2021 w Egzaminy zawodowe przez mialbiaek Użytkownik (510 p.)
Zadam pytania, które nazbierałem i będę wdzięczny za odpowiedź na chociaż jedne z nich.:

1. Czy dobrze podejrzewam, że na egzaminie komendy(terminal) będą przy Ubuntu Server a Ubuntu, Windows i Windows Server będzie można wykonywać "klikanie"?

2. Programu konsolowego na Ubuntu "mc" do edytowania tekstu nie będzie? będzie trzeba używać nano?

3. Jaka różnica jest pomiędzy passwd/chage/usermod. W sensie rozumiem, że jeden ma możliwość większą niż inny i odwrotnie, ale jaki sens tego?

4. Czy możliwe jest, ze będzie partycjonowanie na UbuntuServer? (boję się tego).

5. Jakie języki systemów będą? Czy dobrze myślę, że UbuntuServer, Ubuntu eng a Windows WindowsServer pl?

6. Jakie modele switcha i routera będą?

7. Czy ustawienia Switcha i Routera będzie można wykonywać "klikanie"?

8. Czy na egzaminie w sprawach kablowych będą jakieś zmyłki w postaci różnych rodzajów kabli? (UTP taki UTP jakiś ekranowany, nieekranowany foliowany itp).

9. Czy kabel będzie trzeba przygotować jakoś podręcznikowo? czy mógłbym jak mi wygodnie sobie nawet nożykiem podciąć itp.

Gdzieś posiałem więcej pytań :/

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 marca 2021 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
wybrane 14 marca 2021 przez mialbiaek
 
Najlepsza

Odpowiem na podstawie moich przygotowań do tych egzaminów, ale to było jakoś zaraz po wyzwoleniu, więc informacje mogą nie być najświeższe :D

Czy dobrze podejrzewam, że na egzaminie komendy(terminal) będą przy Ubuntu Server a Ubuntu, Windows i Windows Server będzie można wykonywać "klikanie"?

W istocie na egzaminie trzeba wykonać zadanie i jezeli nie ma w jego opisie wskazanej metody rozwiązania - możesz je zrobić dowolnie. Miałem taką sytuację na egzaminie e12, kiedy to nie mogłem nagrać na płytę linuxa (proste bootowanie) - egzaminator poprosił o zbootowanego linuxa i nie weryfikował, czy to płyta, czy coś innego. A na stanowisku był pendrive jako uzupełnienie sprzętu - i zaliczył :D. Niemniej znajomość komend w powershellu i terminalu jest ważna i bez niej będzie trudno na egzaminie. 

Programu konsolowego na Ubuntu "mc" do edytowania tekstu nie będzie? będzie trzeba używać nano?

Trudne pytanie. MC to nie jest przypadkiem komenda go pseudo-gui operatora do plików? Nie jestem pewny, czy nano jest zainstalowany na dzień dobry, więc sugeruję zapoznać się z vi, to znajdziesz na każdym linuxie.

Jaka różnica jest pomiędzy passwd/chage/usermod. W sensie rozumiem, że jeden ma możliwość większą niż inny i odwrotnie, ale jaki sens tego?

Takie informacje możesz znaleźć w sieci, a pewnie nawet na forum :D

Czy możliwe jest, ze będzie partycjonowanie na UbuntuServer? (boję się tego).

Nie można tego wykluczyć. Po więcej informacji zerkaj do podstawy programowej.

Jakie języki systemów będą? Czy dobrze myślę, że UbuntuServer, Ubuntu eng a Windows WindowsServer pl?

Powinny być w języku polskim. Tutaj możesz dopytać nauczycieli (jak wyglądało to w latach ubiegłych), ponieważ to z reguły oni przygotowują stanowiska.

Jakie modele switcha i routera będą? Czy ustawienia Switcha i Routera będzie można wykonywać "klikanie"?

Zależy. Tutaj znowu pytanie do nauczycieli. Nie można wykluczyć, że dostęp do sprzętu będzie wykonywany tylko i wyłącznie za pomocą terminala. W moim przypadku to były jakieś TP-LINKi z dostępem do graficznej konfiguracji.

Czy na egzaminie w sprawach kablowych będą jakieś zmyłki w postaci różnych rodzajów kabli? (UTP taki UTP jakiś ekranowany, nieekranowany foliowany itp).

Na teorii - jak najbardziej. Warto znać rodzaje kabli i ich praktyczne zastosowanie.

Czy kabel będzie trzeba przygotować jakoś podręcznikowo? czy mógłbym jak mi wygodnie sobie nawet nożykiem podciąć itp.

Stanowisko powinno zostać wyposażone w sprzęt techniczny, pozwalający na obróbkę kabla. Grunt, to aby wtyczka zaciskała się na izolacji kabli od zewnątrz, końcówki były doprowadzone do końca wtyczki i aby całość nie dała się wyjąć bez użycia siły. I przede wszystkim - aby kabel działał poprawnie :D po dwudziestu próbach poradzisz sobie bez problemu z kwestią.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,164 wizyt
–2 głosów
0 odpowiedzi 390 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2019 w Egzaminy zawodowe przez początkujący_ Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 145 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...