• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

sprawdzanie wydarzenie w danym odstępie czasu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
113 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
Witam, piszę pewną funkcję. I potrzebuję, aby ktoś sprawdził mi algorytm sprawdzający jakieś wydarzenie w pewnym odstępie czasu.

Pobieram i zamieniam na minuty: aktualny czas - czas wydarzenia < 2min

program pokazuje nazwe wydarzenia.

odświeżam po 90s

moje pytanie brzmi, czy na pewno każde wydarzenie zostanie pokazanie, i czy któreś nie zostanie pokazane 2 razy. z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Brak warunków brzegowych, nie wiadomo co oznacza "Aktualny czas",  jaką ma wartość, co się z nim dzieje po zakończeniu - nie wiem czy to pętli, czy iteracji bo o tym tez nic nie wiadomo, co oznacza odświeżenie.
Generlanie jeśli to cykliczna pętla, a zdarzenie trwa 5 sekund, to w czasie 90 sekund wyswietli Ci sie 18 razy to samo zdarzenie.
komentarz 14 marca 2021 przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
pętla jest nie skończona

chce po prostu sprawdzić, czy jakieś wydarzenie stało się w ciągu ostatnich 5 minut

czyli, jeżeli coś się stało o 18:30 a mamy 18;32 to pokaże mi się odpowiednia informacja

ja zrobilem to tak, ze zamieniłem czas wydarzenia (18:30) na minuty czyli 1110 i aktualny czas(18:32) też zamieniłem na minuty

potem sprawdzam czy akttualny czas- czas wydarzenia < 5 jeżeli tak to. wypisuje informacje, że wydarzenie wykonało się w ciągu ostatnich 5 minut.

usypiam program na 1 minute i wykonuje to samo.

i pytanie jest takie, czy ten algorytm jest dobry, czy nie pokaże się jedno wydarzenie 2 razy, albo co gorsza nie pokaże się wgl

ogólnie chodzi mi o sprawdzenie, czy w ostatnich 5 minutach ktoś dodał nowe ogłoszenie

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 130 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 361 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w C i C++ przez niezalogowany
+1 głos
0 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2019 w JavaScript przez Bakr Mądrala (6,850 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...