• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Debian i386/amd64 DVD 1.2.3

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
135 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Witam posiadam dosc stary laptop intel core 2 duo i 6gb ram karta jakas 512mb pobralem ostatnio linuxa Debian cd1 ale wydaje mi sie ze zla wersja bo pobrałem wersje i386 a to jest chyba na 32bity jak dobrze wiem i moje pytanie brzmi jak mam 6gb ram to chyba musze pobrac amd64 tam znowu pisza ze amd64 jest dla amd prockow 64bitowych nie wiem jak to jest i czy jak pobieram Debiana Cd1 musze pobrac pozniej cd2,cd3 itp ? Prosze o szybka odpowiedz

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 marca 2021 przez Mosprel Nowicjusz (190 p.)
Przy doborze Debiana nie pomogę, ale jeżeli przesiadasz się na Linuxa to polecam Lubuntu 20.10 - zainstalowałem na starym laptopie i sprzęt dostał drugie życie.

Natomiast Twój procek wydaje się że jest już 64 bitowy więc wersja amd64. Jeżeli masz kompa podłączonego do sieci, to wystarczy że ściągniesz podstawową wersję i resztę dociągniesz albo podczas instalacji lub później już konfigurując system.

Na stronie Debiana: https://www.debian.org/index.pl.html

masz do ściągnięcia podstawową wersję około 336MB, ją ściągnij. Sterowniki powinny być a programy zainstalujesz przez wbudowany w system instalator.
komentarz 12 marca 2021 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Aha czyli tylko CD1 do instalacji moge pobrac a pozniej pobrac reszte ta ?
komentarz 12 marca 2021 przez Mosprel Nowicjusz (190 p.)

Tylko na stronie nie nazywają tego CD1. A po prostu obraz płyty:

debian-10.8.0-amd64-netinst.iso - 336 MB

https://www.debian.org/distrib/ :

Pobrać plik obrazu

W zależności od twojego połączenia internetowego, możesz pobrać:

komentarz 12 marca 2021 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Ok juz wszystko wiem dzieki za szybka odpowiedz.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 223 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez SzukającyPrzygód Bywalec (2,310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,397 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 945 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...