• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CodeBlock problem z kompilatorem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
491 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2021 w C i C++ przez Mikołaj Jaszowski Nowicjusz (120 p.)

Dzień dobry, potrzebuję pomocy, ponieważ po zainstalowaniu CodeBlock z instalatora codeblocks-20.03mingw-setup.exe. pojawia mi się błąd dotyczący kompilatora. "Can't find exacutable in your configured search path's for GNU GCC Compiler for PowerPC (HighTech)". drugi błąd to "This wizard doesn't know how to setup exception flags for this compiler". zastosowałem wszystkie możliwości, włącznie z reinstalacją, czy ktoś mógłby mi pomóc, ponieważ chciałbym spróbować progamowania, a zupełnie nie umiem sobie poradzić z tym problemem... 

komentarz 12 marca 2021 przez gagyn Stary wyjadacz (11,050 p.)

Wiem, że nie to jest celem tego pytania, dlatego wtrącę jedynie jako komentarz.

Myślę, że lepiej jest zainteresować się jakimś innym środowiskiem niż CodeBlocks. Polecam Visual Studio Community. Może na początku wydawać się przytłaczający, z powodu ogromu możliwości, ale myślę, że nie jakoś przesadnie. Dodam tylko, że CodeBlocks jest używany głównie i chyba tylko w szkołach, a VS przez większość piszących na windowsie w C++ czy C#.

 

Co do twojego problemu to zobacz czy to pomoże - codeblocks - Can't find file executable in your configured search path for gnc gcc compiler - Stack Overflow.

komentarz 12 marca 2021 przez Author[] Gaduła (3,130 p.)
Też miałem ten problem, CodeBlocks nie jest dostarczany jako skonfigurowany kompilator, dlatego zaraz po pobraniu należy go odpowiednio ustawić.
komentarz 13 marca 2021 przez Mikołaj Jaszowski Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za pomoc, niestety Code Block nie chciał mi działać, a spędziłem nad nim z trzy godziny, reinstalując, pobierając osobno kompilatory etc. Na szczęście zaistalowałem visual studio i ono działa bez problemu. Jeszcze raz dziękuję za pomoc
komentarz 13 marca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

Trochę dziwny komunikat dostajesz. Szczególnie dziwi mnie to GNU GCC Compiler for PowerPC. Co ty masz za sprzęt, jakiś stary Mac? Czy chcesz robić jakąś cross-kompilację?

komentarz 13 marca 2021 przez Mikołaj Jaszowski Nowicjusz (120 p.)
Właśnie wiem, bo nie spotkałem się z takim typem komunikatu w internecie. Zwykły Windows 10 mam...
komentarz 13 marca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 349 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 8 września 2020 w C i C++ przez kacperc317 Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 209 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Pansowiak Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,542 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...