• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena Strony WWW

Object Storage Arubacloud
+1 głos
331 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2021 w HTML i CSS przez x_000 Obywatel (1,460 p.)
4
komentarz 11 marca 2021 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Używanie procentów do określania swoich umiejętności jest dość słabe i drażni wiele osób. Mógłbyś też zminifikować kod storny, przeleć go jakimś Parcelem. Ale ogólnie bardzo fajna strona, miałbym kilka uwag co do wyglądu ale ogólnie jest bardzo fajnie :D

6 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 10 marca 2021 przez KopfSzmercen Bywalec (2,870 p.)
Poza uwagami wyżej możesz poprawić też ortografię i pisownię. Czasem stosujesz "ę" na końcu, czasem nie, "zaczołem" jest też do poprawy. Odstępy między słowami też jest czasem różny, raz go więcej raz mniej. Na mobile jak dla mnie jest za duży odstęp między sekcją "O mnie" a "Doświadczenie" a na desktopie zbyt duża różnica w wysokości contentu w dwóch kolumnach. Mógłbyś się pokusić o jakieś animacje np. na tych kafelkach z umiejętnościami żeby nie było tak statycznie. Nie jest to jednak (przynajmniej dla mnie) strona która odtrąca swoim wyglądem, uważam że wygląda w miarę dobrze. 5,5
komentarz 11 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
no tutaj słuszna uwaga... ja myślę, że to tez podyktowane jest tym że aktualnie za dużo czasu spędzamy w necie, pisząc na klawiaturze i pomijam już fakt braków wiedzy w tym zakresie, to po prostu łapiemy przyzwyczajenia i nie piszemy z automatu "ę" "czasami ą" albo gorsze fuk-upy  "zaczołem" "pojde"
+2 głosów
odpowiedź 10 marca 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Sugestie ode mnie: 

  • elementy na liście "Doświadczenie", gdzie opisujesz technologie, można by owijać w kombinację <details> z <summary> lub ewentualnie listę opisową <dl>
  • nagłówek <h1> powinien na stronie znajdować się tylko raz
  • używasz znacznika <br> w niewłaściwy sposób. On służy do łamania tekstu, a nie tworzenia odstępu w celach estetycznych/ułożenia layoutu
  • w kilkunastu miejscach w CSS użyłeś !important - dlaczego? Sprawdziłem kilka przypadków i usunięcie !important nie sprawia, że styl nie jest aplikowany, a obecność !important (tym bardziej, jeśli zbędna) utrudnia utrzymanie i rozszerzanie kodu
  • nie używaj float do układania layoutu, tym bardziej, że w niektórych przypadkach mieszasz go z Flexbox-em
  • `const CardSelectors = document.querySelectorAll(".card-selector")`
    dużych liter używa się do nazw konstruktorów, tutaj bardziej pasuje camel case ⇒ cardSelectors
+1 głos
odpowiedź 10 marca 2021 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Poza bardzo dobrymi uwagami technicznymi od @ScriptyChris, uważam że kuleje tu grafika, a dokładnie typografia, dobór kolorów i ikon, Także ich rozmiary względem siebie.
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2021 przez niezalogowany
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2021 przez Osse Dyskutant (7,510 p.)

7/8 smiley yes

0 głosów
odpowiedź 11 marca 2021 przez niezalogowany

Witam!

Oprócz tego co podał użytkownik @ScriptyChris dodam jeszcze:

Na początku strony przycisk #co-robie nie działa poniżej wstawiam obraz, o który dokładnie przycisk chodzi.

I jest trochę błędów gramatycznych. Poza tym strona jest dobra, ocena 7/10.

Pozdrawiam

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2021 w HTML i CSS przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 201 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2021 w HTML i CSS przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
+3 głosów
6 odpowiedzi 594 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2021 w HTML i CSS przez x_000 Obywatel (1,460 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...