• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki przedmiot opłaca się wybrać na egzaminie 8-klasisty, jeżeli mam zamiar iść do technikum informatycznego?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
537 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kubciu Nowicjusz (150 p.)
zmienione kategorie 10 marca 2021 przez Arkadiusz Waluk
Dzień dobry, mam do Was Panowie pytanie takie jak w tytule. Jestem akurat tym cudownym rocznikiem który musi wybrać dodatkowy przedmiot na egzaminie(do wyboru mam biologie, geografie, historie, chemie i fizykę) Nie wiem kompletnie jaki przedmiot wybrać oraz jaki najbardziej przyda się w technikum.
Z góry bardzo dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 8 marca 2021 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
wybrane 8 marca 2021 przez kubciu
 
Najlepsza

Do technikum, to nic Ci się nie przyda laugh Byłem w jednym, nic specjalnego. Tak w zasadzie jeśli oczekujesz, że nauczą Cię programować czy coś w tym guście, to srogo się przeliczysz. Progi są tak niskie, że dowolne "elementy" się tak dostają i wierz mi - nie są to ludzie zainteresowani czymkolwiek.

Ale jeśli faktycznie taki jest Twój wybór, to ja bym wybrał fizykę. Jest to przedmiot ścisły, powiązany z matematyką i przede wszystkim logicznym myśleniem oraz szukania rozwiązań dla danego problemu. A te cechy są porządne w programowaniu, czy ogółem w informatyce, tudzież w życiu. 

0 głosów
odpowiedź 8 marca 2021 przez raxonpc Użytkownik (560 p.)
Do technikum? Żaden. No może ewentualnie fizyka - przydatna jak chcesz pisać silnik fizyczny, ale nie tylko...
I ucz się dla siebie ;)
0 głosów
odpowiedź 8 marca 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Dowiedz się, jaki przedmiot będzie punktowany przy przyjęciu.
komentarz 8 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
do technikum nie punktuje się przedmiotów.
komentarz 8 marca 2021 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
Nie wiem jak przebiega teraz rekrutacja, ale wcześniej liczył się egzamin gimnazjalisty + oceny z przedmiotów. Być może z tego nie zrezygnowano, ale to już najlepiej wie sam zainteresowany.
komentarz 8 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
też nie wiem, ale wydaje mi się że tam było coś takiego dawniej jak egzamin ... po prostu taki ze wsiego, ja straciłem rachubę z 10 lat temu :D jak kończyłem liceum
komentarz 9 marca 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)

@Wiciorny,
 to zależy od regulaminu rekrutacji. Szkoły (oprócz j. polskiego, matematyki, j.obcego)  ustalają sobie przedmioty wiodące dla kierunków. Dla technika informatyka jest to zwykle fizyka lub informatyka. I mówimy tu o ocenach na świadectwie i wyniku egzaminu.

Najlepiej jak pytający zasięgnie wiedzy u źródła: szkoła lub organ prowadzący. Wyścig po ucznia już się zaczął i szkoły publikują swoje oferty.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 399 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,583 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2021 w Egzaminy zawodowe przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 675 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...