• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Borland C++ Builder 6 -> kompilator blokujący się po n-tej linii kodu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
208 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2021 w C i C++ przez andysz Nowicjusz (130 p.)

Witam,

mam pewien problem w programie Borland C++Builder 6. Otóż, pisząc kod w pewnym momencie kompilacja się "blokuje", czyli nieważne czy coś dodam czy odejmę z kodu, program pokazuje to co do pewnego momentu napisałem w kodzie.

Nie jest to błąd w kodzie bo jak tworzę nowy projekt i wrzucam wpisany kod to działa, ale po pewnym czasie znów się blokuje.

Nie wiem czy to ja wcisnąłem niechcący jakiś klawisz/e czy to w ustawieniach jest coś nie tak. Prosiłbym o pomoccrying

komentarz 6 marca 2021 przez Great Stary wyjadacz (12,360 p.)
Nie ustawiasz przypadkiem na marginesie breakpointa do debugowania?
komentarz 6 marca 2021 przez andysz Nowicjusz (130 p.)
Niestety to nie to. A jak dodam breakpointa do innej linii kodu to także on nie działa. To jak bym w pewnym momencie pisania kodu użył breakpointa na dalszy kod, który piszę.
komentarz 7 marca 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
To w końcu co Ci się blokuje: kompilacja, czy uruchomiony program?

 

P.S. może to znak, że czas porzucić wersję 6 na rzecz czegoś nowego, współczesnego.
komentarz 7 marca 2021 przez andysz Nowicjusz (130 p.)

Źle się wyraziłem. Jestem początkujący i jeszcze źle wyrażam słowa. Po kompilacji kodu, uruchomiony program działa, ale gdy potem dopisze/odejmę z niego kod, to nie ma to żadnego wpływu na ponownie uruchomiony program.

P.S. może to znak, że czas porzucić wersję 6 na rzecz czegoś nowego, współczesnego.

Racja. I tak Buildera 6 używałem do skończenia kursu. Ten problem wyżej opisany zostawię sobie jako zadanie do zrobienia i będę dochodził do tego problemu yes

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 marca 2021 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Wygląda. że nie kompiluje się po wprowadzeniu zmian. Zapisujesz zmienione pliki? Czy zegarek w komputerze pracuje poprawnie? Pewnie masz gdzieś opcję "build project" albo coś podobnego. Próbowałeś jej użyć? A opcje "Build All"? Zwykle różne IDE automatycznie wiedzą, że przed uruchomieniem trzeba program przekompilować, ale może coś jest źle w ustawieniach.
komentarz 7 marca 2021 przez andysz Nowicjusz (130 p.)
 Masz rację - 3 dni temu padła mi bateria na płycie głównej, jestem w trakcie wymiany. Nie wiem czemu nie skojarzyłem...

Dziękuję za pomoc i zaangażowanie wszystkim osobom, które kłopotały się tym problemem.

 

 

Pozdrawiam!!
+1 głos
odpowiedź 8 marca 2021 przez Szymczak_7 Obywatel (1,860 p.)
Wygląda na to że oglądasz kurs z pasji informatyki. Stanowczo odradzam, kurs ten jest strasznie wybrakowany i pokazuje wiele złych praktyk, lepiej obejrzyj ten:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLlrATfBNZ98dudnM48yfGUldqGD0S4FFb

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2021 w C i C++ przez xkamiz Użytkownik (500 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2022 w C i C++ przez dark41 Użytkownik (760 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 71 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...