• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer działa dużo gorzej po czyszczeniu z plików systemowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
380 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)

Dzień dobry

Proszę o pomoc. Tydzień temu miałam problemy z torem, ale żeby nie pisać ciągle tutaj wątków, poszłam na konkurencyjne forum i to był błąd... Od teraz robię wątki tylko tutaj. Jakiś gość powiedział mi, że powinnam wyczyścić sobie syf z komputera, no i pomyślałam, że w sumie może mieć rację, Avast mi mówi, że mam ponad 50 GB zbędnych plików... No i od tamtego czasu mój komp dużo gorzej działa. A ja wyrzuciłam z kosza te pliki, co zostały usunięte/

Co mam powiedzieć o parametrach mojego laptopa?

No więc użyłam najpierw FRST a potem AdwCleaner. Eh, sorry, zgubiłam logi z FRST, pewnie są w innym folderze, dokleję, jak znajdę, chyba że się usunęły. https://justpaste.it/7h3il

Co się stało potem:

- Problemy, które mój słaby komp miał przy włączaniu, pogorszyły się. Tj. włącza się raczej szybko, ale długo musi się rozgrzewać, bym mogła włączyć programy typu Teams czy Opera GX.

- Xbox game bar ma popsutą funkcję nagrywania, poza tym działa, ale wiadomo bez funkcji nagrywania jest bezużyteczny.

- TOR laguje niemiłosiernie, nie da się z niego korzystać. Wcześniej lagował na 20% CPU teraz laguje tak, że mi zużycie wskakuje na 100% od samego włączania TORa. No ja rozumiem, że na Windowsie 10 TOR słabo działa, ale bez przesady.

-  LibreOffice włącza się bardzo długo.

- Natomiast Firefox nie włącza się w ogóle, mimo że menedżer zadań pokazuje, że w tle dzieją się jakieś procesy związane z Firefoxem. 

Jak to naprawić?

1
komentarz 9 marca 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Zainstaluj Linuksa, zaoszczędzisz na zdrowiu.
1
komentarz 14 marca 2021 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)

Ja się z radą zgadzam, tylko nie mam tyle umiejętności by sobie Linuxa zainstalować. crying Czasu też nie mam, bo muszę się do matury uczyć. Także za instalację Linuxa, to ja się pewnie wezmę po maturze.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2021 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Reinstalacja systemu - na czysto.

Albo płyta naprawcza systemu.
komentarz 8 marca 2021 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
Przepraszam za późną odpowiedź, ale co to jest płyta naprawcza systemu?
0 głosów
odpowiedź 6 marca 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Tak czasem się dzieje po wyczyszczeniu kompa z syfu. Szukanie problemu mija się z celem. Backup danych i instalacja nowego systemu to max 2h roboty.
komentarz 8 marca 2021 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
Przepraszam za późno odpowiedź. Panowie, wszyscy wiemy na jakim poziomie są moje zdolności informatyczne i dlaczego nie powinnam robić takich rzeczy. A co jeżeli zbackapuję sobie popsute dane?? Tj. ja sobie w międzyczasie naprawiłam xbox game bar, przy okazji zaczęły mi Firefox i LibreOffice działać. Także z tego, co widzę, to tylko TOR nie działa.

Aha, czyli czasem się tak dzieje, ja słyszałam takie opinie, że tak się nie dzieje, ale Twoja opinia podoba mi się bardziej.
komentarz 9 marca 2021 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

Po prostu czasem coś zostanie w jakichś ustawieniach, autostartach itp. Wyczyścisz np. rejestr z adware ale może zostać w ustawieniu aplikacji i będzie próbował znaleźć coś czego nie ma.

Przejrzyj autostart, odznacz to co jest zduplikowane albo niepotrzebne.

Zresetuj ustawienia aplikacji, które zamulają(wyczyszczenie cache itp.)

Włącz disc cleanup.

Możesz spróbować użyć DISMa, którego działanie też jest wątpliwe. Z poziomu systemu po znalezieniu problemów, często nie jest w stanie ich naprawić. Trzeba wtedy płytę lub boot na USB jak kolega wyżej pisał.

Przed wykonywaniem takich operacji zawsze robi się punkt przywracania systemu. Programy czyszczące rejestr zawsze powinny mieć opcję zapisu kopii zapasowej obecnego stanu.

komentarz 14 marca 2021 przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
Jeszcze raz przepraszam za późną odpowiedź. Czym się różni punkt przywracania systemu od kopii zapasowej? A czy reinstalacja tora sprawiłaby, że on by się naprawił?

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 1,872 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 233 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 3,286 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)

92,545 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...