• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z dodatkami virtualboxa do maszyny Linuxa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
178 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)
Witam, mam pewien dziwny problem z maszyną vb na których mam Linuxy. Chodzi o to że uczę się o Linuxach i mam parę maszyn. Z Windows 10, z Linux Ubuntu i Opensuse. W Win 10 problemu nie było. W linuxie klikam "zamontuj płyte" i pojawia się w menadżerach plików. I nic się nie dzieje, no to klikam otwórz na VBoxLinuxAdditions-x86.run i na autorun. Wyskakuje okienko z błędem lub czasem żeby kliknąć enter. I tyle. Restart maszyn nic nie daje. Nadal nie mogę zmienić rozdzielczości ekran maszyn. Na ubuntu zadziałało jak w terminalu podałem ścieżkę do plików vb i dałem install w terminalu. Ale w opensuse to nie działa. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
komentarz 10 marca 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A jaki to ma związek z tym, co napisałem?
komentarz 11 marca 2021 przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)
No taki że na razie nie odstane się w ogóle do yast bo maszyna nie rusza.
komentarz 11 marca 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
3GB RAM-u to wystarczająca ilość do startu systemu. Albo coś nawywijałeś, albo ta dystrybucja z jakichś powodów nie lubi VM-ek.
komentarz 11 marca 2021 przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)
Generalnie chciałem robić tylko z tym yast, on ruszał ale programy w nim nie ruszały. Teraz sama maszyna nie wstaje. Czyli trzeba postawić linuxa od nowa?
komentarz 11 marca 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Trudno powiedzieć. Możesz zajrzeć w logi maszyny, by zobaczyć, co tam się dzieje. Być może maszyna jest ok, system startuje, tylko podsystem graficzny nie.  Wtedy można spróbować odpalić system w trybie ratunkowym, bez grafiki, i zobaczyć logi (journalctl -b-1 -p3).

No a jeśli nie chce Ci się dłubać, to najprościej będzie postawić system na nowo.

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 570 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,230 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...