• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programista aplikacji, a Android vs iOS

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
1,994 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu się zastanawiam nad taką sprawą:
W tej chwili uczę się C++, ale w przyszłości chciałbym pisać w Javie. Jak każdy wie, większość programistów Javy pisze appki na Androida, a ja mam dylemat między dwoma systemami operacyjnymi - Android a iOS. Androida użytkowałem dawnooo temu (chyba jeszcze na 2.3) i wrażenia były słabe. Teraz zastanawiam się nad zakupem iPhone5/5s a SGS5, tylko mam znów myśli
"Czekaj! Miałeś pisać w Javie, a chcesz kupić smartfona z iOS - gdzie tu sens?"

Wiem jak wyglądają zarobki programisty Android a iOS - ten drugi ma większą kasę, ale kosztem kupna macbooka i sprzętu apple żeby móc programować, a temu pierwszemu starczy laptop za 800 zł i VS Express.

Da się to jakoś pogodzić? Nie chcę tutaj wywołać wojny Android vs iOS czy Apple vs Google, po prostu chcę mieć dobry smartfon i dzięki temu smartfonowi testować aplikacje, które napiszę, a nie biegać po znajomych z flaszką i prosząc o pożyczenie komórki na kilka godzin/dni.

Pozdrawiam! :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
wybrane 8 kwietnia 2015 przez falauthy
 
Najlepsza

Jak każdy wie, większość programistów Javy pisze appki na Androida

Nie prawda. JEE czy Spring/Hibernate są popularniejsze. Ja piszę w Javie na androida. Mam uszkodzony aparat i nie mogę na nim nic testować, ale są emulatory (koniecznie te najnowsze!) które pozwalają ci testować aplikację na desktopie. Jak dla mnie o wiele szybszy, sprawniejszy i wygodniejszy sposób. Pozdrawiam.

komentarz 8 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Ooo! Właśnie miałem się pytać - nazwy jakiś dobrych emulatorów androida? Da radę ciągle ich używać czy lepiej jednak wziąć telefon z andkiem?
komentarz 8 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Jeżeli chodzi o nazwy emulatorów to ważne jest to jaki masz procesor w komputerze bo od tego zależy płynność działania. Mi najlepiej chodzi "Genymotion", który oczywiście polecam.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Wszystko w pakiecie Eclipse, o nic nie musisz sie martwic :) Po konfiguracji środowiska zaktualizuj te wersje API które potrzebujesz, w którejś z nowszych paczek jest też najnowszy emulator, który jest o niebo szybszy, niż starsze wersje.

Nie wiem jak jest z Android Studio, pobrałem lecz zostałem przy Eclipse, bo jest tam wszystko, czego potrzeba.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Dzięki, zaraz ogarnę.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Tak się jeszcze zapytam - patrząc po Twoim komentarzu, to jesteś użytkowanikiem iPhone?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Nie, nie jestem.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)
Możesz zostawić C++ i rozpocząć przygode z cocos2d-x. Możesz też wybrać c# i monogame jednak jest to płatna wersja (25$ za platforme miesięcznie).
komentarz 8 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
C# nie wchodzi w grę, chcę pójść w w/w języki.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Mam nadzieję, że wiesz iż na iOS pisze się w Objective C, a nie C++.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Jeżeli jesteś pewny, że chcesz pisać w Javie to proponuje tel. z androidem (zdecydowanie). No chyba, że możesz sobie pozwolić na dwa urządzenia np. iphone i tableta z androidem lub ipada i tel. z androidem. Jeżeli się uprzesz możesz pisać w javie nie mając urządzenia testującego i urzywając tylko emulator (na początku jakoś to będzie).

Jeżeli ciągle zastanawiasz się w czym chcesz pisać i od tego uzależniasz wybór urządzenia to obawiam się, że nikt Ci jednoznacznie nie odpowie.

Andorid ma więcej urzytkowników i jest więcej ofert pracy dla programistów piszących w Javie, z drugiej jednak strony wydaje się, że na ios użytkownicy chętniej wydają pieniądze na aplikacje. Kolejnym argumentem za androidem jest fakt, że dużo użytkwoników zwiększa sznse na większe pieniądze z reklamy i więcej zleceń.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
No tak, Android ma więcej użytkowników. Na plus na telefon z Andkiem i Jave jest to, że wystarczy mi kupić telefon z Andkiem i ew. książkę do Javy, a nie cały sprzęt od Apple żeby móc w ogóle ruszyć. :)
komentarz 8 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Nie jestem tego pewny, więc nie sugeruj się w 100%, ale chyba na linuxie można w miare wygodnie pisać aplikacje na IOS i w tedy nie trzeba maca kupować i wystarczy telefon.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Na iOS da radę pisac tylko w xCode na macu.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
No to skoro tak mówisz to już masz odpowiedź na pytanie.

Jeżeli nie możesz kupić sobie maca i iphone to lepiej kupic tel. z androidem. Jeżeli mosz możliwości to musisz zastanowić się w czym wolisz pisać.

Podobne pytania

0 głosów
8 odpowiedzi 800 wizyt
+1 głos
9 odpowiedzi 3,486 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2015 w Offtop przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 432 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2017 w Android, Swift, Symbian przez elaniq Początkujący (360 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...