• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++ nauka,pomoc gdzie zacząć

Object Storage Arubacloud
0 głosów
386 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2021 w C i C++ przez fffffff Nowicjusz (120 p.)
Siema chciałbym zacząć programować w c++ i właśnie mam pytanie czy polecacie jakiś kanał
które ma takie poradniki może być zagraniczny bo właśnie widziałem ze jak ktoś robił
poradniki z c++ to było tylko 10 lub 18 odcinków a na zagranicznych jest
ich az 100 albo 90 więć mi żalezy żeby był pełny kurs do c++
ale ważne też żeby były polskie napisy a i jeszcze jedno myśle ze to nie ma znaczenia ale
zaznacze że chce robić gry w tym jężyku

jak coś może też być strona ale zeby było wszystko jasno wytłumaczone

i tez bym chcial jakiś kanał o pythone ale najbardziej mi zalezy na c++
komentarz 4 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
jak czytam ten chaos to żal mi czasu żeby za ciebie w google poszukać
komentarz 4 marca 2021 przez fffffff Nowicjusz (120 p.)
jaki chaos? mógłbyś wyjaśnić? chodzi ci że za dużo wymagam? szczerze mówiąc sam moge poszukać ale wole się zapytać na forum bo inni się napewno lepiej odemnie znają i wieca jakie poradniki sa dobre i dobrze wytłumaczone
1
komentarz 4 marca 2021 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
Chaos w wypowiedzi. Ciąg słów, w których ciężko doszukać się jakiejś interpunkcji. Takie "ciągowe" wypowiedzi w mojej opinii świadczą słabo, ponieważ po coś tam ktoś kiedyś wymyślił tę całą interpunkcję. I nie był to powód, by uprzykrzyć życie uczniom w szkołach ;)

Innymi słowy słabo się to czyta.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 marca 2021 przez Bun1o Obywatel (1,620 p.)

Tak naprawdę kursy/kanały programistyczne to temat rzeka, ale z drugiej strony niewiele nowego można tutaj dodać.

Po pierwsze nie uważam się za odpowiednią osobę, żeby powiedzieć jaki jest najlepszy i jedyny kurs, jaki możesz zrobić, ponieważ będzie to uwarunkowane tym czego ja osobiście wcześniej próbowałem i po prostu akurat komu innemu może się to nie spodobać. Tak więc, jeżeli szukasz bardziej obiektywnej opinii to po prostu poszukaj w internecie, np. 12 Best Free C++ Course lub Top 10 C++ Courses

Jednak jeżeli po prostu chcesz sprawdzić, co polecają inne osoby na tym forum to od siebie mogę wymienić:

Powodzenia, mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie:)

1
komentarz 4 marca 2021 przez fffffff Nowicjusz (120 p.)
Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki wielkie za odpowiedź właśnie myślałem nad c++ tutorial for beginners z kanału freecodecamp ale akurat ten poradnik nie ma polskich napisów są tylko na początku a później nie ma a mój angielski nie jest aż tak bardzo wybitny i poprostu nie rozumiem niektórych słów a przy programowaniu uwazam ze wszystko jest wazne ale wkońcu sie zdecydowałem ze kupie sobie jakiś kurs z udemy lub kupie książkę ale wielkie dzięki za odpowiedź mnie nakierowało na dezycje i napewno dzieki temu komentarzowi pomozesz komus jeszcze kto akurat ma to somo pytanie
komentarz 4 marca 2021 przez fffffff Nowicjusz (120 p.)
i napewno skorzystam z kanału "programming with mosh" dzieki za podpowiedz
komentarz 5 marca 2021 przez Szymczak_7 Obywatel (1,860 p.)

@fffffff, Napewno nie polecam co oglądać kursów mirosława zelenta, niedość że są wybrakowane, to jeszcze uczą złych praktyk jak na przykładu używanie using namespace std i niebezpiecznych funkcji z c.
Lepiej obejrzyj to:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLlrATfBNZ98dudnM48yfGUldqGD0S4FFb

Zapraszam także na mój serwer discord, jest tu specjalny kanał z materiałami do nauki oraz znajdziesz tu osoby które ci pomogą w razie problemów
https://discord.gg/EDMHxmVSmS

0 głosów
odpowiedź 5 marca 2021 przez raxonpc Użytkownik (560 p.)
Jeżeli znasz język angielski - darmowy kurs na learncpp.com
Jeżeli nie - książka C++ primer autorstwa Stanley Lippman (nie mylić z c++ primer plus Stephena Praty - bardzo odradzana książka), ewentualnie ksiązka Bjarne Stroustrupa Programowanie teoria i praktyka c++ edycja iii
komentarz 5 marca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Książka z 2012, w dodatku za blisko 300zł. Nie ma to sensu, gdyż mamy standard 17, nie wiem, czy pełni zaimplementowany 20. Książka Stephena Praty podobnie, tylko cena niższa. Co do zwrotu "bardzo odradzana" jest to spore wyolbrzymienie. Autor uczy C++ w nawiązaniu do C, nie jest to dobre, ale czy jest bardzo odradzana? Wątpię. Na start, darmowego nie ma nic lepszego niż learncpp.
komentarz 6 marca 2021 przez raxonpc Użytkownik (560 p.)
Z 2012, no i? Autor, gdy wprowadza nowy element, to go później konsekwentnie używa, a nie jak Prata - miszmasz c++ i c.
Do tego z opisu pytania możesz wyczytać - to jest początkujący. Tu nie chodzi o to, żeby od razu płynnie się posługiwał c++17. Książki Lippmana czy Stroustrupa genialnie wprowadzają zarówno do c++, jak i do samego programowania!
I tak, Prata jest odradzany. https://accu.org/bookreviews/2002/glassborow_1744/
komentarz 6 marca 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Z 2012, no i?

No i...

Książka z 2012, w dodatku za blisko 300zł. Nie ma to sensu, gdyż mamy standard 17, nie wiem, czy pełni zaimplementowany 20.

Czytając tę pozycję będzie do tyłu o 3 standardy. Jak ją skończy to pewnie o 4. Szkoda czasu. 

Do tego z opisu pytania możesz wyczytać - to jest początkujący. 

I co związki z tym? Początkujący nie może uczyć się nowinek? Musi zaczynać od czegoś starszego? Absurdalne. 

Tu nie chodzi o to, żeby od razu płynnie się posługiwał c++17.

To samo mogę powiedzieć o Twojej pozycji i standardzie 11. 

Nie chodzi o same nowinki, ale o rzeczy "deprecated".

 

a nie jak Prata - miszmasz c++ i c.

To jest nadużycie. Pisze w C++, po prostu spojrzenie ma z C. 

–3 głosów
odpowiedź 5 marca 2021 przez niezalogowany
Ja polecę kurs ze strony cplusplus.com.

Proszę link: https://www.cplusplus.com/doc/tutorial/

Pozdrawiam!
komentarz 6 marca 2021 przez raxonpc Użytkownik (560 p.)
Nie
komentarz 6 marca 2021 przez niezalogowany
Tak
komentarz 8 marca 2021 przez raxonpc Użytkownik (560 p.)
Okropnie przestarzałe źródło

Podobne pytania

+5 głosów
3 odpowiedzi 2,508 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 459 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 6,096 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...