• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MX linux karta wifi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
198 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Witam wszystkich mam problem otoz zainstalowałem sobie MX linux wszystko fajnie pieknie ale brak wifi a problem polega na tym ze nie mam internetu przez kabel tylko wifi jest jakas mozliwosc zainstalowania sterownikow bez internetu ?  jestem poczatkujacym uzytkownikiem i nie chce sie zrazic do mx linux przez to ze nie ma neta moja karta to intel wifi link 5300 AGN szukałem truche sterownikow ale nie moge znaleść jesli ktos wie cos na ten temat bardzo prosze o pomoc. Dziekuje

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 marca 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

jest jakas mozliwosc zainstalowania sterownikow bez internetu ?

Komórki z internetem/Wifi nie masz? Podłącz ją kablem USB do komputera, w opcjach telefonu ustaw udostępnianie sieci przez USB i działaj.

 

0 głosów
odpowiedź 3 marca 2021 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Ok pomoglo internet jest ale teraz inny problem zrobilem aktualizacje ktora sie pokazywala ale gdy chce zrobic to przez konsole komenda sudo apt-get update i upgrade wyskakuje mi cos takiego

sudo: błąd w /etc/sudo.conf, w linii 0 podczas wczytywania wtyczki "sudoers_policy"
sudo: prawo zapisu do /usr/lib/sudo/sudoers.so może mieć tylko właściciel
sudo: błąd krytyczny, nie udało się załadować wtyczek

A jestem na koncie root nigdy takiego problemu nie mialem nie wiem dlaczego tak sie dzieje moze to byc przyczyna ze nie zrobilem partycji /home i swap ?

A i dodam od poczatku mam nieaktywne takie pola jak wylacz system,uruchom ponownie itp tylko wyloguj i przelacz uzytkownika sa aktywne.
komentarz 3 marca 2021 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
edycja 3 marca 2021 przez j23

To, co dopisałeś, powinno być w komentarzu do pytania albo odpowiedzi.


Sprawdź prawa dostępu do /usr/lib/sudo/sudoers.so (u mnie jest 644, właściciel root)

moze to byc przyczyna ze nie zrobilem partycji /home i swap

Współczesne dystrybucje nie wymagają oddzielnej partycji dla swapu (tym bardziej dla /home).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,451 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 450 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 473 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,598 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...