• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia a pierwsza praca

VPS Starter Arubacloud
–4 głosów
600 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Grzegorzko Obywatel (1,110 p.)
Czy  jest mi w stanie ktoś odpowiedzieć czy w tej polszy można dostać pracę w it bez studiów.Głównie chciałbym iść w bazy danych pl/sql i nie chcę iść na studia bo wiem ,że się tam  nic nie nauczę.I czy są bootcampy które pomaghją w znalezieniu pierwszej pracy i nie trzeba tam  mieć tych głupich studiów.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Jako programista nie potrzebujesz wykształcenia wyższego, wiele osób w branzy ma studia niepokrewne, albo wcale ich nie ukończyło mając wykształcenie średnie.

I czy są bootcampy które pomagają w znalezieniu pierwszej pracy i nie trzeba tam  mieć tych głupich studiów.

Są płatne, studia nie są głupie. bootcamp może pomóc, ale nie musi ... ;] jak się samemu nie nauczysz wiele to nic ci Bootcamp nie da, z takim podejściem 

komentarz 3 marca 2021 przez Grzegorzko Obywatel (1,110 p.)
Wiem ,żę najwięcej trzeba ucyć się samemu dlatego jak pójdę na studia to się nie nauczę niczego nowego po po technikum informatycznym jestem i wiem co bym chciał robić.
+2 głosów
odpowiedź 2 marca 2021 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
Absolutnie nic nie jest magicznym narzędziem, które sprawi, że coś zaczniesz potrafić. Jest takie piękne powiedzenie: z pustego i Salomon nie naleje.
"w tej polszy" można dostać pracę w IT bez studiów, ale trzeba mieć do tego łeb na karku, samozaparcie, chęci i nabyć umiejętności, których się w danej branży wymaga. Czy to oznacza, że jest to najmniejsza linia oporu? Nie. Jest to masa pracy i nie licz, że dostaniesz magiczne 10 tysięcy na rękę na starcie.

Nie wiem co ma bootcamp do studiów, które swoją drogą nie są z reguły głupie, skoro interesuje Cię jakiś kierunek (tu zainteresowania jakiegokolwiek za bardzo nie widać, no ale). Sam psioczę na swoje, ale nie uważam ich za głupie, tylko po prostu za trudne.

Tak więc ten, powodzenia z takim nastawieniem. Jeszcze dobrze by było, gdybyś nauczył się pisać "Polska", bo jak w CV nakreślisz "polsza", to telefonu od nikogo poważnego nie odbierzesz.
komentarz 3 marca 2021 przez Grzegorzko Obywatel (1,110 p.)
Jestem technikiem informatykiem i wiem ,że 10k nie płacą bez powodu.Wiem cc oznacza samopdzielna praca bo szkołą miała  nas w dup.. Jak pójdę na studia to tylko się poszarpię z gówno przedmiotami a itak na bootcamp bendę musiał iść
1
komentarz 3 marca 2021 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)

I co, że jesteś technikiem informatykiem? Wiesz, ile warty jest ten tytuł? Niewiele, bo niewiele trzeba wiedzieć, by go mieć. Sam kończyłem technikum informatyczne, więc mam małe obeznanie w tym zakresie. 

Technikum miało was gdzieś? Oj, oj, udam zaskoczonego laugh Większość szkół technicznych to syf i jest to fakt. Niskie progi, mało ambitni ludzie, większość tylko po chwili twierdzi, że w zasadzie to oni chcą tylko skończyć i iść do byle jakiej pracy. Nie jest to najgorsze podejście, bo lepsze to, niż ciągnąć zasiłki, ale mocno zaniża się poziom nauczania. W którymś już wątku pisałem, że w czasie, gdy ja cisnąłem rozszerzenie z matematyki, to pani matematyk uczyła klasę jak zdać rozwiązywać zadania zamknięte. 

Jak pójdziesz na byle jakie studia, to się będziesz szarpać z gówno-przedmiotami. Tak samo jak pójdziesz na byle jaki bootcamp, to gówno z tego będziesz miał. Nie wiem, kto Ci nawciskał kitu, że bootcamp zrobi z Ciebie programistę, ale kłamał. Książki i dokumentacja - to jest główne źródło wiedzy, miejsca, gdzie każdy chcący coś osiągnąć powinien szukać. I nawet na studiach powinno się korzystać z literatury, żeby pogłębiać dany temat, bo bez tego opanujesz co najwyżej podstawowe zagadnienia. Bo czym jest dwie-trzy godziny wykładu w tygodniu? Niczym. 

Co do baz danych, to miałem ostatnio z nimi trochę styczności i powiem Ci, że bez matematyki może być ciężko. A konkretniej to logika matematyczna, głównie zagadnienia relacji, ale pewnie jest też wiele różnych rzecz, których nie doświadczyłem. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 377 wizyt
pytanie zadane 26 września 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Volter11 Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 19 września 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Volter11 Początkujący (270 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...