• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serdeczna prośba o opinie nt WWSI

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,214 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kvk Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

Poszukuję uczelni do rozpoczęcia studiów informatycznych w trybie dziennym prywatnie. Chyba jak spora część takich ludzi biorę pod uwagę WWSI. W związku z tym bardzo liczę na opinie ludzi, którzy z tą uczelnią mieli styczność - jako student, były student, absolwent. Moim głównym zmartwieniem jest to, że nie poradzę sobie z przedmiotami takimi jak Algebra z geometrią, Analiza matematyczna oraz fizyka. Rok wcześniej studiowałem na PW. O ile analizę zaliczyłem, to algebra mnie zmiotła. Nie ukrywam, że chciałbym zaliczyć matematykę na mojej przyszłej uczelni w sposób w miarę łatwy, a skupić się na praktyce. Głównie zależy mi na uczelni, która przygotuje mnie w sposób praktyczny do wykonywania zawodu. Może ktoś ma inne propozycje zamiast WWSI?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 marca 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

Głównie zależy mi na uczelni, która przygotuje mnie w sposób praktyczny do wykonywania zawodu

Nie ma takiej uczelni jeśli mowa o programowaniu, bo uczelnia uczy "informatyki" ogólnej wiedzy - więc na każdej uczelni i tym kierunku zderzysz się z tym co jest istotą informatyki i programowania czyli :
rachunki prawopodobieństwa, algorytmy, struktóry dany, matematyka, logika i teoria mnogości ale też pewnie pod inną nazwą, do tego większość przedmiotów tez opiera sie o telekomunikacje, protokołt,  "Wszechobecną wiedzę informatyczną" a nie programistyczną, na to też czasu nie ma... zresztą jest gość - wielu studentów zajęcia krótkie, bez pracy samemu nie jest nawet wstanie przekazać dobrej treści i nauczyć tego co przyda się do zawodu, ja też nie twierdze ze poznanie algorytmów etc, sie nie przydaje- bo imo jest ważniejsze.
Są pewne rzeczy które w pracy programisty sie nie zmienia jak właśnie to, algorytmika, myślenie logiczne etc. a język teraz jest X- potem bedzie Y i to tylko narzędzie.  

0 głosów
odpowiedź 2 marca 2021 przez jaworowicz Użytkownik (800 p.)
W przypadku programowania uczelnia to niewielkie ułatwienie. Nawet agencje będą woleć typa/kobietę bez matury i z portfolio, niż swiezaka po studiach bez doświadczenia.

Może to smutne, ale zawsze myślałem, że poza wyjątkami (typu prawnik, lekarz, gdzie trzeba mieć studia do uzyskania uprawnień) są dla ludzi, którzy nie mają planów i pomysłu na siebie i swoje życie..

Że swojej strony, jeżeli chcesz iść na studia idź na zaoczne w temacie, który cie pasjonuje (bo i tak do zawodu Cie nie przygotują) i nad programowaniem walcz i ucz się samemu. Jezeli jesteś osobą bezrobotną to w większości województw "Programista" jest zawodem tzw deficytowym więc możesz się starać o dofinansowanie szkolenia/bootcampu do 80% wartości np. w Kodilli (dają gwarancje zatrudnienia po zakończeniu)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,044 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,123 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1998a Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 924 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w Offtop przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...