• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Excel - zliczanie ocen z kolumn

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
322 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez hacerberry Użytkownik (670 p.)
edycja 1 marca 2021 przez ScriptyChris

Cześć wszystkim, mam pytanie nie wiem dokładnie jakiej użyć formuły aby zliczało mi ilość danych ocen z poszczególnych kolumn - ile jest ocen celujących, ile bardzo dobrych itd. Chodzi o ty by zastosować formułę i napisać ją w jednym polu, a potem przeciągnąć i ma działać do każdego - nie wiem w jaki sposób to wykonać. Obecnie użyłem tej formuły, ale ona liczy tylko dla jednego pola i musiałbym ją do każdego powtarzać. A mam zastosować jedną i odpowiednio ja napisać, abym po przeciągnięciu jej mógł otrzymać poprawne ilości danych ocen. Funkcja, która użyłem to =COUNTIF(C2:C31;"6")

Tak jak mówię, nie jest do końca poprawna, gdyż muszę robić to do każdego, a chciałbym aby była tylko jedna.

 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 marca 2021 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
edycja 1 marca 2021 przez SzkolnyAdmin

LICZ. JEŻELI + odwołania bezwzględne i mieszane -> https://excel.officetuts.net/pl/trening/odwolania-wzgledne-bezwzgledne-i-mieszane

0 głosów
odpowiedź 2 marca 2021 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)

Wystarczy nieco zmodyfikować Twoją formułę:

=COUNTIF(C$2:C$31;$B35)

($B35 - komórka z oceną 6 - o ile dobrze przeliczyłem)

Teraz możesz przeciągnąć formułę w prawo i w dół i powinno zadziałać

komentarz 2 marca 2021 przez hacerberry Użytkownik (670 p.)
A dlaczego tak, jakby mógłbyś wyjaśnić jak to działa?
komentarz 2 marca 2021 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
znak dolara przed 2 i 31 "zablokuje" zakres w kierunku "dół" i "góra" - tzn. zawsze będzie sprawdzał od 2 do 31 wiersza - ale jak przesuniesz w prawo/lewo zmieni się  kolumna

 

znak dolara przed B "zablokuje" komórkę w kierunku "lewo" i "prawo" tzn. zawsze będzie sprawdzał z kolumny B -  ale jak przesuniesz w górę/w dół zmieni się wiersz

 

Oczywiście można zablokować całość, ale w tym przypadku nie ma zastosowania - zablokowana całość to np. $A$1

Dobrze to widać po przesunięciu formuły i w którejś z przesuniętych komórek po wciśnięciu F2/wkliknięciu się do środka bardzo ładnie widać kolory (zakresy), z których jest wyliczana dana komórka

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
pytanie zadane 12 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Pauula Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 6,192 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2016 w Offtop przez Ciri Gaduła (3,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2017 w Inne języki przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...