• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

mobilne i desktopowe strony www

Object Storage Arubacloud
+1 głos
421 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2021 w HTML i CSS przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
cześć mam pytanie wie ktoś jaki skrypt odpowiada za wygląd stron na urządzeniu mobilnym . chodzi o to że zrobiłem stronę i ona wygląda źle na telefonie a fajnie na komputerze i chciałbym żeby na obydwu urządzeniach wyglądała dobrze

a tak poza tematem wie ktoś jak dodać swoją stronę błędu 404 na serwerach ct8

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 28 lutego 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

W przypadku wersji mobilnych tak naprawdę nie ma jakiegoś jednego skryptu, raczej chodzi o zmianę całego sposobu myślenia o projektowaniu strony – stąd powstało Responsive Web Design, wraz ze swoimi praktykami, takimi jak mobile first. W skrócie: stronę projektujemy od urządzeń mobilnych i w miarę jak urządzenie pozwala dokładać kolejne rzeczy (np. ekran jest większy i zmieści się na nim sidebar), te elementy się dokłada. Warto przy tym zauważyć, że responsywność nie dotyczy tylko wielkości ekranu, a wszystkich możliwości urządzenia.

Ogólnie dostosowanie layoutu do różnych urządzeń można osiągnąć na kilka sposobów:

Sposoby te najczęściej się łączy i dopiero razem pozwalają tworzyć w pełni responsywne doświadczenia dla użytkownika.

komentarz 28 lutego 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

Warto też dodać, żaby strona wyglądała spójnie warto zastosować siatkę podczas projektowania UI. Siatka dba prawidłowe odstępy pomiędzy elementami. Najpopularniejszą i najbardziej wszechstronną jest siatka 8pt.

Tu masz trochę więcej na ten temat:

medium

+1 głos
odpowiedź 28 lutego 2021 przez fff Gaduła (3,950 p.)

Poczytaj sobie @media [css] 

Media queries

https://developer.mozilla.org/

komentarz 28 lutego 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Dzięki za zminusowanie mojej odpowiedzi. Szkoda tylko, że to nie ja zminusowałem Twoją ¯\_(ツ)_/¯ Bo nie minusuję odpowiedzi, które nie są w oczywisty sposób błędne.
+1 głos
odpowiedź 28 lutego 2021 przez niezalogowany
edycja 28 lutego 2021
komentarz 28 lutego 2021 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Dzięki za zminusowanie mojej odpowiedzi. Szkoda tylko, że to nie ja zminusowałem Twoją ¯\_(ツ)_/¯ Bo nie minusuję odpowiedzi, które nie są w oczywisty sposób błędne.
komentarz 28 lutego 2021 przez niezalogowany

Nie ma sprawy.Możesz na mnie liczyć. Btw to chyba nie etyczne , podglądać...?laugh i słabe przyznać się do tego na forum ...indecision

 

2
komentarz 28 lutego 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jak najbardziej etyczne, forum wymaga moderacji i trzeba wyłapywać problemy, czasem również te z głosowaniem. Fajnie byłoby założyć, że wszyscy są uczciwi, nikt nie spamuje i tak dalej, ale (nie zarzucam nikomu nic oczywiście, ogólnie mówię) to niestety nie jest prawda, więc kontrola i czasem reakcja jest potrzebna.

Głosy mają służyć do realnego sygnalizowania jakości wypowiedzi - czyli gdy odpowiedź jest zła, to dajemy jej głosy w dół, aby szukający odpowiedzi od razu widzieli, że z daną wypowiedzą coś jest nie tak. Głosy nie mają służyć do spamowania nimi, oddawania gdy masz gorszy humor, nie lubisz odpowiadającego lub z innych podobnych powodów. Służą tylko do określania poziomu danej odpowiedzi. Jeśli więc inni będą musieli na Ciebie liczyć w kwestii oddawania niesłusznych/na złość głosów to będziemy mieli problem.
komentarz 28 lutego 2021 przez niezalogowany

Skoro przyznajesz że to Etyczne to z moje strony Problemu nie ma smiley  I przyznaję w zw z Tym że forum Wymaga modernizacji smiley 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 907 wizyt
pytanie zadane 22 września 2020 w Java przez Filip.D Początkujący (280 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 567 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 488 wizyt
pytanie zadane 18 września 2016 w HTML i CSS przez Wookiee Użytkownik (980 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...