• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wiadomość email z przyszłości ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
194 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2021 w Sieci komputerowe, internet przez lookash Nowicjusz (130 p.)
Kilka miesięcy temu mój brat zadał mi ćwieka mówiąc że dostał na skrzynkę email wiadomość (w tym przypadku reklamową) ale wygenerowaną i wysłaną  za ponad  24h i 36 min. tzn." po "JUTRZE". Z ciekawości poszedłem zobaczyć jego kompa i rzeczywiście taka wiadomość widniała na skrzynce jego poczty.

Czy takie zdarzenie w sieci jest możliwe czy był to może jakiś kawał?

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 27 lutego 2021 przez VBService Ekspert (252,740 p.)
edycja 27 lutego 2021 przez VBService

Niech zgadnę, a ta wiadomość, to reklama, żadna tajemnica, można na serwerze z którego wychodzi poczta, zmienić datę systemową na tą z "przyszłości"  wink Zobacz ja też pisze do Ciebie z przyszłości. 


komentarz 27 lutego 2021 przez lookash Nowicjusz (130 p.)
Ok. Przestawić datę można .

Ale spróbuj wysłać z tą datą maila np. na mój  lub inny adres.
komentarz 27 lutego 2021 przez VBService Ekspert (252,740 p.)
Nie dam rady, bo nie posiadam własnego serwera (MTA), na którym mógłbym zmieniać datę (dostęp na prawach administratora).
komentarz 27 lutego 2021 przez lookash Nowicjusz (130 p.)
Zgadza się. Ja także nie mam takich możliwości co do serwera.

Zastanawiam się dlaczego serwer poczty przychodzącej odbiorcy zgłosił że wiadomość dotarła z datą  i godziną wyprzedzającą ponad o 24h i 36min. czyli  lekko po "JUTRZE" ?
0 głosów
odpowiedź 27 lutego 2021 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Jeśli to było w przeglądarce to stawiałbym na "Zbadaj element" i ręczne edytowanie treści.
komentarz 27 lutego 2021 przez lookash Nowicjusz (130 p.)
Przeglądana poczta jest managerem mozilla thunderbird . Każda nowa wiadomość była zgłoszona kolejno pod tą  aż do dnia i godziny nadania tej z dziwną datą.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez admsker Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
pytanie zadane 21 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Haker2004 Użytkownik (590 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...