• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

serwer html na moim pc

Object Storage Arubacloud
+1 głos
111 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Patryk Francik Nowicjusz (200 p.)

Witam j

jakiś czas temu tworzyłem serwery do minecrafta otwierając porty i wysyłając znajomym swoje ip komputera jako ip ciekawi mnie czy dało by się taki serwer ustawić na stronę internetową w html w xamppie żeby muc odpalać moją stronę z np 2 różnych pc.

jak próbowałem zrobić tak samo jak serwer w mc i niby działa  

xampp wyświetla mi że wszystko działa

strona która sprawdza czy port jest otwarty też piesze że działa ale

po pierwsze nie wiem jaki jest lik do tego serwera próbowałem  użyć ip komputera jako link lecz też nie działa  

po drugie jak sprawdzałem czy serwer mc działa sprawdzałem to na stronie z screena ale nie wiem czy w tym przypadku też ufać tej stronie.

(screen z moim xamppem i stroną gdzie sprawdzałem czy serwer działa )

 

ps. nie znam się aż tak dobrze na programowaniu stron internetowych dosłownie liznąłem temat ale bardzo chciałem sobie taką stronę na serwerze zrobić 

 

 

komentarz 26 lutego 2021 przez Psz3mo Mądrala (5,030 p.)
Powiedz, jak twoi znajomi mogli wejść na serwer - instalowali jakiś program typu (kiedyś hamachi), tylko dawałeś im ip i wszystko działało, czy byli w tej samej sieci (LAN).
komentarz 26 lutego 2021 przez Patryk Francik Nowicjusz (200 p.)
oni nic nie musieli instalować

ja tylko w cmd miałem odpalony serwer

miałem odpowiedni port na routerze otwarty

i dawałem im ip  

ja przypisałem serwerowi 16 gb ramu i lagów przy 4 osobach i dużej ilość miodów  

robię to samo z xamppem ale mi właśnie nie działa

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 lutego 2021 przez Psz3mo Mądrala (5,030 p.)
wybrane 26 lutego 2021 przez Patryk Francik
 
Najlepsza
Można otworzyć serwer www na własnym komputerze, jak najbardziej - tylko licz się z kosztami Prąd , internet itd. Do tego potrzebujesz stałego adresu ip, szybkiego łącza internetowego oraz oczywiście kupno domeny. Do tego jeszcze potrzebujesz serwera dns, bo nikt by nie chciał wpisywać adresu ip typu 80.10.20.129 itp. A i jeszcze nie wspomniałem, że komputer musiałby być włączony 24/7  Ale oczywiście da się to zrobić tylko jeśli już proponuję wykupić domenę, serwer www na jakimś hostingu czy czymś innym.

Ale całkowicie inna bajka jest jak chcesz mieć serwer http na LAN, czyli tylko w twojej sieci. Wystarczy do tego tylko i wyłącznie xampp. Odpalasz xampp i na innym komputerze po prostu wpisujesz adres ip (i folder w którym znajduje się strona) komputera na którym jest xampp. Gorzej jak się nie uda wtedy istnieje szansa, że ​​na twoim komputerze działa zapora ogniowa lub httpd.conf nasłuchuje tylko na 127.0.0.1.
komentarz 26 lutego 2021 przez Psz3mo Mądrala (5,030 p.)

I jeszcze tobie to może pomóc: link

komentarz 26 lutego 2021 przez Patryk Francik Nowicjusz (200 p.)
chodziło tak właściwie o jakimś zabawkę lub naukę może by pochwalić się koledze i włączyć  na jego komputerze moją stronę jednorazowo a nie żeby był włączony 24/7 ale  twoja odpowiedz i tak jest bardzo pomocna

dziękuje

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 233 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...